Reklama

Wybory prezydenckie. Jak głosują jarociniacy?

Opublikowano:
Autor:

Wybory prezydenckie. Jak głosują jarociniacy?  - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości

Od rana trwają wybory Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej. Póki co nie ma informacji o jakichkolwiek problemach czy nieprawidłowościach. Lokale otwarto o godz 7.00.

Czekamy na wasze informacje i zdjęcia - b.nawrocki@jarocinska.pl.

[AKTUALIZACJA 15:04]

- Słabo - to najczęstsza odpowiedź szefów poszczególnych komisji wyborczych, których pytaliśmy o frekwencję. Do popołudnia na terenie Jarocina głosy oddało zaledwie kilkanaście procent uprawnionych. Teraz frekwencja w niektórych komisjach sięga 18 procent.

Wideo z głosowania w obwodowej komisji zlokalizowanej w Zespole Szkół nr 5 w Jarocinie

[18:50]

Według danych Państwowej Komisji Wyborczej na godz. 17.00 średnia frekwencja na Ziemi Jarocińskiej przekroczyła 31,5 procenta. Najwięcej osób uprawnionych poszło do urn w gminie Jaraczewo (32,68) najmniej w Kotlinie (27,23) i Nowym Mieście (29,92).

Służby nie odnotowały żadnych incydentów związanych z wyborami. W lokalach wyborczych spotkać można pojedyncze osoby. - Największe oblężenie jest jak podczas wszystkich wyborów zaraz po mszach, nie spodziewamy się już więc tłumów – mówi nam jeden z szefów komisji obwodowej.

Cały czas czekamy na wasze zdjęcia z głosowania. Tutaj te, ktore dostaliśmy od inetrnautów.

Chcesz dołączyć do naszej galerii - wystarczy wysłać zdjęcie na b.nawrocki@jarocinska.pl, lub samemu dołączyć do notatki.

[21.06]

Z pierwszych wyników sondażowych, podawanych przez media ogólnopolskie wynika, że pierwszą turę wyborów wygrał Andrzej Duda. - Trzeba je potraktować, jako ostrzeżenie dla całego szerokiego obozu władzy - mówi o wynikach prezydent Bronisław Komorowski, który uzyskał drugi rezultat. Zaskoczeniem jest na pewno liczba głosów, którą uzyskał Paweł Kukiz. Poparcie dla muzyka przekroczyło ponad 20 procent.

Jak głosowali nasi mieszkancy? Szczegółowe wyniki tutaj i w najnowszej Gazecie Jarocińskiej. 

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE