Reklama

Wsiądą na rowery, aby wspomóc akcję „Winda dla Jacka”. Inny "Weekend na Gołębiej"

Opublikowano:
Autor:

Wsiądą na rowery, aby wspomóc akcję „Winda dla Jacka”. Inny "Weekend na Gołębiej" - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości

Kino Echo wraz z Kawiarnią Filmową zapraszają na kolejną weekendową „podróż”. W piątek będzie tradycyjnie już muzycznie, a w sobotę można będzie sprawdzić swoją kondycję na charytatywnym pokazie.

 

 

Na początek "Weekendu na Gołębiej" Wim Wenders zabierze wszystkich chętnych w daleką podróż do Hawany. W piątek 17 lipca na tarasie zabrzmi muzyka legendarnego zespołu „Buena Vista Social Club”, dla której tłem będą piękne ujęcia miasta. Całość klimatu dopełni Mojito i Cuba Libre. Początek o godz. 19.00.

 

Nie ma lata bez roweru, a w kinie nie ma lata bez kina rowerowego. Tym razem stowarzyszenia Jarocin XXI i RoweLOVE Jarocin wybrały opowieść o niezwykłych sportowcach. „Ze wszystkich sił” to opowieść o synu i ojcu, którzy wspólnie postanawiają pokonać swoje słabości w triatlonie Ironman w Nice. 3,86 km pływania, 180,2 km jazdy na rowerze i 42,195 km biegu to już stanowi wielkie wyzwanie. Na dodatek nastoletni Julien ma porażenie dziecięce i porusza się na wózku. Tę rowerową propozycję wybrano nieprzypadkowo, bo tak jak w podróży ojca i syna, tak i w czasie pokazu plenerowego wszystko zależeć również od siły ludzkich mięśni. W sobotę 18 lipca projektor zostanie podłączony do stacjonarnych rowerów, a prąd z dynama będzie zasilał urządzenie.

Będzie okazja do zabawy i sprawdzenia swojej sprawności, a widzowie będą mogli wspomóc Jacka Koszalika. Dzięki dystrybutorowi - firmie Next Film - kopia zostanie udostępniona za darmo, a przychody z biletów zostaną przeznaczone na dofinansowanie zakupu windy, która umożliwi mężczyźnie opuszczanie domu na wózku inwalidzkim. Cenę biletu tym razem ustalają sami widzowie. Można wpłacić równowartość biletu ulgowego, albo zaszaleć i wybrać cenę jak za sobotni seans w sferze VIP. Charytatywne rowerowo-filmowe wydarzenie w sobotę 18 lipca rozpocznie się niekonwencjonalnie, bo o godz. 21.01.

 

W niedzielę od godz. 14.00 najmłodsi będą się mogli spotkać ze Stuartem, kotem Śnieżką i ich zwariowaną rodziną.

„Weekend na Gołębiej” zakończy się - tak jak poprzednio - dopiero w poniedziałek. Tym razem „W Starym Kinie” wyświetlona zostanie „Córka Generała Pantrakowa” z 1934 roku. Seans rozpocznie się o godz. 19.00.

 

Wszystkie wydarzenia odbywają się dzięki pomocy sąsiada kina i kawiarni, czyli PKO BP, które na weekendowe wydarzenia udostępnia swój parking. „Weekendy na Gołębiej” to część projektu „Kino Echo - działamy mimo wszystko”, który jest realizowany w ramach programu „COVID-19” finansowanego przez Narodowy Instytut Wolności. Dzięki temu wstęp na wszystkie wydarzenia jest wolny.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE