Reklama

Reklama

Wojewoda zlecił kontrolę budynków. Sprawdzane są też obiekty w Jarocinie

Opublikowano: pon, 29 maj 2017 08:35
Autor:

Wojewoda zlecił kontrolę budynków. Sprawdzane są też obiekty w Jarocinie - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości

Reklama

Jarocin. Trwa kontrola stanu wielkopolskich budynków zgodnie z decyzją wojewody Zbigniewa Hoffmana. Tylko w maju na terenie Wielkopolski inspektorzy zajrzeli do ponad 700 mieszkań w 150 wcześniej wyznaczonych obiektach wielorodzinnych.

- Wojewoda wielkopolski Zbigniew Hoffmann polecił wielkopolskiemu wojewódzkiemu inspektorowi nadzoru budowlanego podjęcie pilnych działań kontrolnych. Obecnie powiatowi inspektorzy nadzoru budowlanego na terenie swoich powiatów wystąpili do gmin, jak i właścicieli, zarządców i administratorów budynków mieszkalnych, aby wskazali budynki, które mogą stwarzać potencjalne zagrożenie wystąpieniem awarii lub katastrofy budowlanej - informuje Tomasz Stube, rzecznik WUW.

- Wielkopolanie mają prawo czuć się bezpiecznie w swoich domach. Moim celem jest, żeby kontrola miała charakter wnikliwy. I choć nie jest to zadanie łatwe, to musimy pamiętać, że podejmujemy działania, których efektem jest wartość najważniejsza, czyli zdrowie i życie drugiego człowieka – komentuje Zbigniew Hoffmann.

Przeprowadzenie kilkuset kontroli pozwoliło wykryć między innymi rozszczelnioną instalację oraz zastosowanie butli w budynkach z siecią gazową. Jak tłumaczą urzędnicy, podczas czynności kontrolnych pracownicy inspektoratów dokonują oględzin budynków pod względem ich stanu technicznego oraz wewnętrznych instalacji gazowej i wentylacyjnej,  pomiarów szczelności instalacji, użytkowania butli gazowych. WIMB w celu usprawnienia przeprowadzonych kontroli dodatkowo doposaży powiatowe inspektoraty w aparaturę pomiarową - wykrywacze nieszczelności instalacji gazowej.

Kiedy kontrola dotrze do powiatu jarocińskiego i jaki będzie miała rozmiar?

- PINB w Jarocinie przeprowadzi do 13 czerwca kontrole budynków wielorodzinnych wyposażonych w instalacje. Na razie nie mamy wyników – podaje Stube.

PINB w Jarocinie informuje, że zarówno lokalne władze, jak i administratorzy obiektów wytypowanych do kontroli, zostały wcześniej poinformowane o planowanym przeglądzie.

- Działania kontrolne są w trakcie. Sprawdzamy nie tylko instalacje, ale całość budynków z uwzględnieniem stanu technicznego, od piwnic po dach - tłumaczy Henryk Zalewski PINP w Jarocinie. - Myślę, że pod koniec tego tygodnia będziemy mogli mówić o pierwszych wynikach na naszym terenie

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (9)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

 • 5 lat temu | ocena +1 / -0

  kargul

  Faktycznie to sprawdzają, czy masz w domu telewizor. Czekaj teraz na blankiet zapłaty z poczty.

 • 5 lat temu | ocena +2 / -0

  PIS dowata PIS DA

  NIECH SOBIE PRZYSLE KONTROLE I SPRAWDZA PISUŁARÓW MISIWEICZÓW

 • 5 lat temu | ocena +3 / -1

  Kloss

  Co to za panika?

 • 5 lat temu | ocena +6 / -2

  solo

  A chatkę burmistrza sprawdzą?

 • 5 lat temu | ocena +4 / -1

  Lghoimnvu

  Zapraszam niech oglądają różne są bloki zwłaszcza na ostatnich piętrach

 • 5 lat temu | ocena +2 / -2

  Anna

  A za p O jak bylo bezpiecznie

 • 5 lat temu | ocena +11 / -14

  Jarex

  Puki PIS rządzi razem z klerem to mieszkańcy nie czują się bezpiecznie i sprawdzanie mieszkań ma na celu zaglądanie do prywatnego życia obywateli i szacowanie majątku pktem przyjdzie skarbówka na kontrolę takie jest państwo PiS każdy to potencjalny przestępca oprócz nierobów im się należy 500+