Reklama

Wojewoda prześwietla uchwały likwidacyjne

Opublikowano:
Autor:

Wojewoda prześwietla uchwały likwidacyjne  - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości

Wojewoda wielkopolski wszczął postępowanie w sprawie stwierdzenia nieważności uchwał dotyczących likwidacji trzech jarocińskich przedszkoli i Zespołu Szkół w Wilkowyi.

Nadzór prawny bada między innymi, czy rodzice dzieci uczęszczających do przekształcanych placówek zostali prawidłowo - a więc na co najmniej 6 miesięcy przed planowaną likwidacją - zawiadomieni przez władze gminy o tym fakcie. Pismo w tej sprawie trafiło do magistratu w poniedziałek.

- Spodziewaliśmy się, bo wiedzieliśmy o podjętych działaniach mających na celu unieważnienie uchwał - komentuje odpowiedzialny za oświatę wiceburmistrz Robert Kaźmierczak. - Wiem, że do wszystkich rodziców po zakończeniu głosowań wysłaliśmy listy na adresy dostarczone i potwierdzone przez dyrektorów. Zostały odebrane lub awizowane 26 lutego. Orzeczenia sądu mówią o stworzeniu możliwości powzięcia informacji do 28 lutego. Taką możliwość stworzyliśmy.

Tymczasem w szkołach odbywają się spotkania nowych organów prowadzących z nauczycielami. O tym, co działo się wczoraj w Wilkowyi już wkrótce na portalu.

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE