Reklama

Wojewoda kontroluje majątek naszych władz

Opublikowano:
Autor:

Wojewoda kontroluje majątek naszych władz  - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości

- Gdzie jest oświadczenie majątkowe burmistrza Jarocina. Przejrzałem cały biuletyn internetowy i nie widzę - pyta jeden z mieszkańców miasta i prosi o anonimowość.

To nie jedyne dociekanie w temacie oświadczeń majątkowych naszych włodarzy. Tydzień wcześniej jeden z internautów poszukiwał dokumentów złożonych przez wójta Jaraczewa.

Zgodnie z prawem włodarze naszych gmin składają informację o stanie posiadania wojewodzie wielkopolskiemu. Mają na to 30 dni od czasu zaprzysiężenia. Z kolei radni swoje dokumenty przekazują szefom rad gmin. Kto nie ujawni stanu posiadania może stracić mandat.   

Czy wszyscy dopełnili obowiązku? - Burmistrz Jarocina Adam Pawlicki, wójt gminy Jaraczewo Dariusz Strugała, wójt gminy Kotlin Mirosław Paterczyk, wójt gminy Nowe Miasta n. Wartą Aleksander Podemski i burmistrz Żerkowa Jacek Jędraszczyk złożyli wymagane prawem oświadczenia majątkowe w terminie przewidzianym przepisami prawa - informuje Tomasz Stube, rzecznik Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego. Obecnie poddawane są szczegółowej analizie. 

Urzędnik dodaje, że kwestia publikacji w Biuletynie Informacji Publicznej leży w gestii urzędów miast i gmin.

Czy uważacie, że składanie oświadczeń majątkowych to dobry pomysł? Interesuje was co mają rządzący naszymi gminami?  

[AKTUALIZACJA 12:27]

Oświadczenia majątkowe władz Jarocina pojawiły się w Biuletynie Informacji Publicznej Gminy Jarocin dzisiaj tuż przed 12.00. O 12.25 dokonano jednak zmiany i usunięto z BIP dokument dotyczący burmistrza Adama Pawlickiego.

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE