Reklama

Wodociągi ostrzegają: Może przyjść fałszywy inkasent

Opublikowano:
Autor:

Wodociągi ostrzegają: Może przyjść fałszywy inkasent - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości

Na stronie Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Jarocinie pojawił się komunikat przestrzegający przed „osobami podszywającymi się pod inkasentów, które próbują wyłudzać pieniądze za rzekome odczyty wodomierzy. „Informujemy, że inkasenci PWiK Sp. z o.o. w Jarocinie posiadają imienne legitymacje z podpisem prezesa zarządu i mają obowiązek okazać je na żądanie podczas wykonywania swoich czynności. Prosimy wszystkich państwa o ostrożność i rozwagę” - napisano na stronie spółki.

O sprawie zrobiło się głośno wczoraj po południu. – Mieliśmy telefon od mieszkańca Kadziaka, ktory twoerdził, że ktoś mu na wsi powiedział iż jakiś nieznany mężczyzna „kręcił” po jego posesji, miał spisać wodomierz, zostawił mu też kartkę z numerem konta, żeby przelał około 40 zł. Twierdził, że taką sytuację miał również ktoś w sąsiedniej Wilkowyi - relacjonuje Remigiusz Nowojewski, szef jarocińskich wodociągów.

Póki co sprawa nie została zgłoszona policji. Mimo natychmiastowego skierowania na miejsce ekipy technicznej z PWiK-u i powiadomienia sołtysa, nie udało się namierzyć nikogo podejrzanego. - To się nie potwierdziło, dlatego zadzwoniłem drugi raz do tej osoby, powiedziałem jej, że sytuacja jest poważna i należałoby iść z tym na policję – tłumaczy prezes Nowojewski. - Prosił o czas, nie chciał podać żadnych szczegółów, zaczął się z tego wycofywać. Mimo wszystko na stronie umieściliśmy u nas informację o tym rzekomym zdarzeniu.
 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE