Reklama

Władze Jarocina: Budujemy mieszkania o połowę tańsze [WIDEO]

Opublikowano: ndz, 27 sie 2017 14:32
Autor:

Władze Jarocina: Budujemy mieszkania o połowę tańsze [WIDEO]  - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości

Ruszył II etap budowy mieszkań czynszowych realizowanych w ramach jarocińskiego programu „Mieszkanie Plus”. 108 kolejnych lokali wybuduje poznańska firma Family House.

 

- Budowane szeregowce wspaniale wkomponowały się w jarociński krajobraz, a już niedługo zamieszkają w nich mieszkańcy. Wszystko idzie zgodnie z planem, jesienią przyszłego roku wszystkie 366 mieszkań zaplanowanych do budowy zostanie oddanych do eksploatacji – powiedział Adam Pawlicki, burmistrz Jarocina.

 

W ramach projektu „Jarocin – Twoje miejsce na Ziemi” w ubiegłym roku rozpoczęto budowę 42 mieszkań na ul. Leszczyce w Jarocinie. Kolejne 120 mieszkań powstaje przy ul. Siedlemińskiej  w Jarocinie, a w oddalonym ok. 4 km dalej Siedleminie następne 96 lokali.

 

W szeregowcach powstają dwu- i trzypokojowe mieszkania. Lokale o metrażach do 55 m2 mają zostać zostaną wykończone „pod klucz”. Będą posiadały ogrzewanie gazowe. Inwestor podaje informuje, że również liczniki na wodę i prąd będą oddzielne, co lokatorom umożliwi samodzielne rozliczanie się, bez zaangażowania JTBS-u.

 

Rozpoczęcie realizacji II etapu projektu oznacza budowę kolejnych 108 mieszkań przy ul. Siedlemińskiej w Jarocinie. Łącznie będzie tam dostępnych 228 nowych lokali. II etap, który wykona Firma Family House będzie kosztował ponad 12,5 mln zł. Zakończenie budowy wszystkich 366 mieszkań zapanowano na jesień 2018 roku. 

 

- Zapotrzebowanie na mieszkania jest duże – informuje Jerzy Wolski, prezes Jarocińskiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego sp. z o.o. O

 

366 mieszkań aplikuje ponad 600 chętnych i codziennie wpływają dodatkowe wnioski – mówi prezes Wolski. To pokazuje, że potrzebna jest kontynuacja projektu, dlatego będziemy budować dalej – dodaje.

 

- Budujemy mieszkania pod klucz w cenie o połowę niższej niż funkcjonuje na wolnym rynku.  To dobra wiadomość także dla przedsiębiorców, którzy chcą tu lokować firmy, bo będą mogli łatwiej pozyskać pracowników do swoich firm - dodaje burmistrz, cytowany w informacji przygotowanej na zlecenia ratusza.

[ZOBACZ WIDEO]

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE