Reklama

Wilkowyja najsłabsza w testach. „Gorzej być nie może”

Opublikowano:
Autor:

Wilkowyja najsłabsza w testach. „Gorzej być nie może” - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości

Radni zapoznali się z wynikami sprawdzianu 6-klasisty w szkołach gminy Jarocin. Dyrektorzy placówek tłumaczyli, co było przyczyną takich wyników. Które szkoły osiągnęły najlepsze wyniki, a które najgorsze? Zobacz!

 

Sprawdzian w klasie szóstej składał się z dwóch części. Pierwsza dotyczyła języka polskiego i matematyki, natomiast druga języka obcego. Obie części szóstoklasiści pisali jednego dnia.

Z językiem polskim najlepiej poradzili sobie uczniowie Szkoły Podstawowej nr 4 w Jarocinie. Tuż za nimi byli uczniowie Szkoły Podstawowej nr 5 w Jarocinie, a na trzecim miejscu – ze Szkoły Podstawowej w Prusach. Najgorzej z językiem ojczystym poradziły sobie dzieci ze Szkoły Podstawowej w Wilkowyi. Odrobinę lepiej poszło w Szkole Podstawowej w Cielczy, a trzecia od końca – Szkoła Podstawowa w Witaszycach.

Matematyka najlepiej wypadła w Szkole Podstawowej w Roszkowie. Druga okazała się Szkoła Podstawowa w Prusach, a kolejna – Szkoła Podstawowa nr 4 w Jarocinie. Najgorzej z matematycznej części poszło w Wilkowyi, druga od końca jest Szkoła Podstawowa w Łuszczanowie, a trzecie są Witaszyce.

Język angielski najlepiej wypadł w Szkole Podstawowej nr 3 w Jarocinie. Pod tym względem dobrze wypadli także uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Jarocinie i Szkoły Podstawowej w Roszkowie. Najgorzej poszło w Wilkowyi i Cielczy. Trzecie od końca są dwie placówki: Szkoła Podstawowa nr 2 w Jarocinie oraz Szkoła Podstawowa w Golinie.

Z każdej części najgorzej poszło uczniom z Wilkowyi. Wiceburmistrz Robert Kaźmierczak skomentował to, gdy mówił o spotkaniach rodziców i nauczycieli z fundacją ZOO, która od września będzie prowadziła placówkę. – W tej szkole gorzej być nie może – powiedział.

Do wyników odnosili się wczoraj na posiedzeniu komisji oświaty dyrektorzy i dyrektorki placówek. Na 15 szkół nie pojawili się przedstawiciele trzech: Szkoły Podstawowej w Mieszkowie, Szkoły Podstawowej w Łuszczanowie oraz Szkoły Podstawowej w Bachorzewie.

 

Jak wyniki tłumaczyli szefowie placówek? Czy są z nich zadowoleni? Zobacz wideo! 
 

 

Pierwsza część wypowiedzi dyrektorów:

 

Druga część wypowiedzi dyrektorów:

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE