Reklama

Wielka rewolucja w pałacu Radolińskich

Opublikowano:
Autor:

Wielka rewolucja w pałacu Radolińskich  - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości

W Pałacu Radolińskich, realizowane są prace związane z adaptacją pomieszczeń na potrzeby Muzeum Regionalnego w Jarocinie. Nową wystawę stałą można będzie zobaczyć pod koniec 2021 roku.

 

 

 

Do tej pory odtworzono amfiladę w tylnym trakcie budynku, wykonano szyb windy, wykuto bruzdy w ścianach pod montaż instalacji klimatyzacyjnej i wentylacyjnej oraz infrastruktury teletechnicznej. Zerwano też zniszczone parkiety.

- Ważnym elementem postępujących prac była wymiana trzech monumentalnych okien znajdujących się w holu pałacu – podkreśla Marcin Szeląg, dyrektor Muzeum Regionalnego w Jarocinie.

 

 

Budynek zostanie przygotowany do urządzenia w nim ekspozycji stałej prezentującej historię i kulturę Ziemi Jarocińskiej i przeniesienia zbiorów Muzeum Regionalnego z ratusza. Ta część zadania realizowana będzie w kolejnym etapie prac. Zakończenie prac związanych z przeniesieniem siedziby muzeum planowane jest na drugą połowę 2021 roku.

 

- Na parterze Pałacu Radolińskich powstanie nowa wystawa stała. Ekspozycja w 8 modułach tematycznych, w umiejętny sposób połączy multimedia z wartością oryginalnego eksponatu

- W holu pałacu powstanie kameralna sala koncertowa

- W budynku zlikwidowane zostaną bariery architektoniczne

- Muzeum zyska: salę warsztatową i wystaw czasowych oraz magazyny do przechowywania zbiorów przeniesione z ratusza i SPR

 

Roboty przebiegają zgodnie z planowanym harmonogramem. Projekt Rewitalizacja, konserwacja, renowacja i adaptacja zabytkowego założenia pałacowo-parkowego w Jarocinie współfinansowany jest z Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020 w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Lokalnego. Beneficjentem programu jest Muzeum Regionalne w Jarocinie, a uczestnikiem Gmina Jarocin. Wartość inwestycji wynosi 14 183 967,15 złotych, z czego 7 484 483,01 złotych to środki europejskie.

 

 

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się. Również w sieci.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE