Reklama

Więcej mieszkań chronionych i nowe miejsce dla ŚDS-u [GALERIA]

Opublikowano: 9 września 2019 10:00
Autor:

Więcej mieszkań chronionych i nowe miejsce dla ŚDS-u [GALERIA] - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości

Reklama

Środowiskowy Dom Samopomocy w Jarocinie już wkrótce czeka przeprowadzka. W nowej siedzibie mają być lepsze warunki i znacznie więcej miejsca. Dzięki temu więcej osób będzie mogło korzystać z ŚDS-u. W tym samym miejscu powstały także dodatkowe mieszkania chronione.

 

 

Nowa siedziba Środowiskowego Dom Samopomocy powstała po rozbudowie domu z mieszkaniami chronionymi przy ulicy Zacisznej w Jarocinie [o tym pisaliśy więcej TUTAJ].

 

 

- Tam będzie znacznie większa powierzchnia, dlatego liczbę 25 uczestników, którzy są tam obecnie, chcielibyśmy zwiększyć do 40 - wyjaśnia Igor Armon. I dodaje: - Te obie placówki (ŚDS i mieszkania chronione - przyp. red.) są ze sobą powiązane, ponieważ kilku uczestników ŚDS-u mieszka przy ulicy Zacisznej.

 

 

 

[Dom Pomocy Społecznej czekają zmiany - szczegóły TUTAJ]

 

 

 

W nowej części znajduje się także duża sala rehabilitacyjna. Przewidziany jest również gabinet lekarza rodzinnego i pielęgniarki. Będą z nich mogli korzystać uczestnicy ŚDS-u oraz osoby z mieszkań chronionych.

 

 

W pobliżu budynku znajduje się przystanek autobusowy, co ułatwi dojazd na ulicę Zaciszną z innych rejonów Jarocina. Rozpatrywana jest także możliwość uruchomienia specjalnych kursów busa, który dowoziłby osoby potrzebujące.

 

 

[bezpłatne badania profilaktyczne - gdzie i kiedy - więcej na ten temat czytaj TUTAJ]

 

 

Pomieszczenia przy ul. Wrocławskiej zwolnione po przeprowadzce Środowiskowego Domu Samopomocy na ul Zaciszną zostaną zagospodarowane na potrzeby jarocińskiego MGOPS-u.

 

 

- Mamy coraz więcej zadań. Chociażby z ostatnio przydzieloną nam obsługą świadczeń prorodzinnych (500+, „Dobry start” - przyp. red.), dlatego potrzebujemy więcej miejsca - argumentuje Igor Armon, dyrektor MGOPS-u w Jarocinie.

 

 

W obiekcie przy ulicy Zacisznej do tej pory znajdowało się 20 mieszkań chronionych. Dzięki rozbudowie powstało 10 dodatkowych.

 

 

Wprowadzą się do nich osoby, które mają orzeczenie o niepełnosprawności i są w trudnej sytuacji materialnej oraz rodzinnej. Na liście jest kilkunastu oczekujących.

 

 

[smród nie daje żyć mieszkańcom - co na to burmistrz - czytaj TUTAJ]

 

 

Zdaniem Igora Armona, dyrektora Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Jarocinie, zapotrzebowanie na takie mieszkania jest coraz większe.

 

 

- Jak tylko zwalnia się miejsce, jest od razu zajmowane - przyznaje dyrektor placówki. Dlatego podjęto decyzję o rozbudowie budynku przy Zacisznej.

 

 

Nowy budynek razem z tym, który już istnieje utworzyły „podkowę”. W środku powstało miejsce, które docelowo ma być zagospodarowane, a dbaniem o nie będą mogli zajmować się mieszkańcy i uczestnicy ŚDS-u. Ma to być element terapii i rehabilitacji dla nich.

 

 

[Jarocin Sport rozbudowuje się, co z basenem odkrytym - na ten temat czytqaj TUTAJ]

 

 

Wykonawcą rozbudowy, która kosztowała około 1,9 miliona złotych, była firma Hadrzyński z Kotlina. Nowy, dwukondygnacyjny budynek ma około 600 m2 powierzchni.

 

 

Oficjalne oddanie nowego obiektu przy ulicy Zacisznej planowane jest na początku października.

 

 

Mieszkania chronione mają około 20 m2 powierzchni. Każde składa się z salonu z sypialnią, aneksu kuchennego oraz łazienki. W niektórych mieszkają pojedyncze osoby. Ale są i takie, gdzie lokatorami są dwie albo trzy spokrewnione ze sobą osoby, na przykład małżeństwa albo rodzice z dorosłym dzieckiem.

 

 

[długo czekali na przebudowe drogi - mamy dla nich dobrą wiadomość - jaką, czytaj TUTAJ]

 

 

Dla chętnych mieszkańców MGOPS dostarcza obiady. Zainteresowani mieszkaniem chronionym, mogą złożyć wniosek o przydział takiego lokalu do Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Jarocinie.

 

 

Miesięcznie koszty utrzymania - w tym opłaty za wszystkie media - mieszkania chronionego w zależności od powierzchni i dochodu mieszkańca wynoszą od 500 zł do 700 zł. Za osoby o najniższych dochodach opłaty reguluje gmina.

 

 

 

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się. Również w sieci.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (2)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

  • 2 lata temu | ocena +3 / -3

    Pazdzioch

    Wszystkich patoli wysłać na Madagaskar i nie będzie potrzeba jakiś 500+, MGOPSow, SDS czy jakiś tam k....wa ochronek.