Reklama

Wiadomo, kto będzie odbierał śmieci w Jarocinie

Opublikowano:
Autor:

Wiadomo, kto będzie odbierał śmieci w Jarocinie - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości

Gmina Jarocin rozstrzygnęła przetarg na odbiór odpadów komunalnych. Zaskoczenia nie ma. Zgodnie z naszymi wcześniejszymi informacjami [ZOBACZ TUTAJ] - wyżej została oceniona oferta spółki córki spółek komunalnych - ZGO Nova.

Najwięcej punktów Nova otrzymała za zaproponowaną cenę. Oferent zadeklarował, że przez następny rok (od lipca) będzie odbierał śmieci od mieszkańców gminy Jarocin za kwotę ponad 1.222 tys. zł (netto). Druga z firm - Remondis Sanitech - która aktualnie zajmuje się wywozem - tą samą usługę wyceniła na ponad 2.750 tys. zł.

Umowa ze zwycięzcą przetargu ma być podpisana w ciągu najbliższych tygodni. Nova wraca na rynek jarociński po ponad dwuletniej przerwie, kiedy przegrała batalię z Remondisem [WIECEJ TUTAJ]. Władze miasta i spółki twierdzą, że było to wynikiem niejasności w przetargu - chodziło o wyposażenie w pojemniki mieszkańców. Część osób z obozu Ziemi Jarocińskiej nazywała sprawę "wielką ustawką".

W rzeczywistości firma choć mogła nie odwołała się od rozstrzygnięcia do Urzędu Zamówień Publicznych. Sprawę koszy badała też prokuratura. Postępowanie umorzono.
 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE