Reklama

Walka o wywożenie śmieci z Jarocina. Będzie taniej?

Opublikowano:
Autor:

Walka o wywożenie śmieci z Jarocina. Będzie taniej?  - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości

Dwie firmy złożyły swoje oferty w przetargu na odbiór odpadów komunalnych, który ogłosiła gmina Jarocin [WIĘCEJ TUTAJ]. Tak, jak można się było tego spodziewać, na jarociński rynek chce wrócić ZGO Nova, która przegrała postępowanie w 2013 roku (obecne władze utrzymują, że to przez niejasności w specyfikacji podczas poprzedniego przetargu, dotyczące wyposażenia w kosze mieszkańców).

Wywozem śmieci jarociniaków jest też zainteresowany poznański Remondis Sanitech. Co ciekawe niemiecka firma - jak dowiedzieliśmy się nieoficjalnie - startuje sama, a nie w konsorcjum z jarocińskim z Eko Eltrans, które od dwóch lat odbiera odpady od mieszkańców gminy. - Przetarg nie jest jeszcze rozstrzygnięty, trwa sprawdzanie dokumentacji pod względem formalnym - twierdzi burmistrz Adam Pawlicki i nie chce rozmawiać o szczegółach. - W specyfikacji nie ma zapisu o konieczności dostarczenia koszy mieszkańcom i kwoty są niższe.

Jak udało nam się dowiedzieć, ZGO Nova złożyło ofertę na ponad 1,2 mln zł (netto). Poznański potentat tę samą usługę wycenił na ponad 2,4 miliona. Wszystko wskazuje więc na to, że wywóz śmieci w skali roku, może kosztować gminę o ponad 200 tys. zł mniej. Czy to oznacza, że stawki zostaną obniżone?

- Mamy nadzieję, że mimo wzrostu ceny na wysypisku, jaki pewnie nastąpi od 1 stycznia przyszłego roku, to nam pozwoli utrzymać ceny śmieci na tym samym poziomie dzięki temu, że ten przetarg zrobiliśmy zgodnie z zasadami - uczciwie i fachowo - podkreśla z przekąsem Adam Pawlicki.

ZOBACZ RÓWNIEŻ

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE