Reklama

Reklama

W tym roku diabetycy nie mogą świętować, ale i tak starają się pomagać innym chorym

Opublikowano: pon, 16 lis 2020 15:04
Autor:

W tym roku diabetycy nie mogą świętować, ale i tak starają się pomagać innym chorym - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości

Reklama

Listopad to miesiąc, w którym zwraca się szczególną uwagę na problem, jaki stanowi cukrzyca. Z uwagi na pandemię normalna działalność jarocińskiego koła Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków musiała zostać zawieszona, ale zarząd oferuje pomoc swoim członkom i sympatykom.     

 

 

Światowy Dzień Walki z Cukrzycą jest obchodzony 14 listopada. Został ustanowiony po raz pierwszy w 1991 roku przez Międzynarodową Federację Diabetologiczną oraz Światową Organizację Zdrowia (WHO) w odpowiedzi na wzrost zagrożenia zachorowaniem na cukrzycę. Od tego momentu jest jedną z największych kampanii uświadamiających na temat cukrzycy. Przez cały miesiąc listopad w ramach Światowego Dnia Walki z cukrzycą odbywały się liczne spotkania, wykłady oraz konferencje mające na celu zwrócenie uwagi na kluczowe kwestie związane z leczeniem cukrzycy oraz zapobieganiem cukrzycy typu 2, jak również na zwiększenie świadomości na temat skali problemu. W tym roku temat przewodni brzmi: “Cukrzyca: Pielęgniarki pomagają!”

 

Na cukrzycę choruje obecnie około 425 milionów ludzi. I liczby wciąż rosną. Niepokojące są też szacunki według których połowa diabetyków na świecie nie została jeszcze zdiagnozowana. Wczesne wykrycie choroby pozwala na uniknięcie wielu związanych z nią powikłań. Nieleczona cukrzyca wyniszcza m.in. nerki, oczy, serce. Uszkadza układ nerwowy. 

 

W połowie listopada organizowane było co roku uroczyste spotkanie dla członków koła Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków w Jarocinie, połączone z wykładem poświęconym m.in. profilaktyce i samokontroli. W tym roku z uwagi na pandemię nie było takiej możliwości. O Dniu Walki z Cukrzycą przypominały podświetlone na niebiesko budynki w Jarocinie.

 

Mimo trudności organizacyjnych zarząd koła PSD chce nadal służyć pomocą wszystkim osobom chorym na cukrzycę, zarówno swoich członkom, jak i sympatykom. W razie potrzeby można kontaktować się telefonicznie pod nr. tel. 781/994-162 lub 692/407-262. Dyżury, które były pełnione w Jarocińskim Ośrodku Kultury w każdą środę w godz. 11.00-13.00 nadal są zawieszone.

 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.