Reklama

W niedzielę odpust w Golinie. Jednocześnie poszukiwane są archiwalne zdjęcia

Opublikowano:
Autor:

W niedzielę odpust w Golinie. Jednocześnie poszukiwane są archiwalne zdjęcia  - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości

Nasza Wspólnota Golina - Stowarzyszenie Dom Katolicki w Golinie zwraca się z  prośbą do mieszkańców, którzy w swoim posiadaniu mają archiwalne zdjęcia kościoła, domu katolickiego lub otoczenia sanktuarium sprzed 2009 roku. Szczególnie cenne będą zdjęcia sprzed lat 90.

 


Zdjęcia mogą przedstawiać również wydarzenia w tych miejscach np. dożynki, odpust, koronację obrazu, uroczystości rodzinne, czy nawiedzenie obrazu Matki Bożej Częstochowskiej lub św. Józefa. Zdjęcia zostaną wypożyczone, zeskanowane i w nienaruszonym stanie oddane właścicielom. Stowarzyszenie chce je wykorzystać w publikacjach, którei przyczynią się do promocji sanktuarium i miejscowości.


Okazją do publikacji tych zdjęć będzie w pierwszej kolejności album podsumowujący 10 lat rewitalizacji świątyni i jej otoczenia. Wydawnictwo zostało dofinansowane z budżetu powiatu jarocińskiego. Zdjęcia można dostarczyć do 15 września do sołtysa Goliny - Ryszarda Żyto.

 

Już w ten weekend w Golinie odbywać się będą uroczystości odpustowe ku czci Matki Bożej Pocieszenia. W sobotę do sanktuarium będą pielgrzymować strażacy. W niedzielę 1 września o godz. 12.00 zostanie odprawiona suma odpustowa. Przewodniczyć jej będzie ksiądz kanonik Jarosław Gzik, proboszcz parafii św. Stanisława Biskupa i Męczennika w Żerkowie oraz dziekan dekanatu żerkowskiego. Jak co roku do Goliny dotrą piesze pielgrzymki z Jarocina, Siedlemina i Witaszyc. Z naszego miasta wyruszą aż dwie grupy. Pierwsza z parafii św. Marcina rozpocznie pielgrzymkę o godz. 8.30. Przy dawnej szwalni, ok. 8.45 dołączą do nich wierni z parafii św. Antoniego Padewskiego. Osobno wyruszą parafianie z kościoła Matki Bożej Fatimskiej. Ta grupa zaplanowała wymarsz o godz. 10.00. 

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE