Reklama

Reklama

W listopadzie powstaną cztery drogi

Opublikowano: czw, 29 paź 2020 14:08
Autor:

W listopadzie powstaną cztery drogi - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości

Reklama

300 tys. zł tyle będą kosztowała modernizacja  czterech dróg  w gminie Nowe Miasto nad Wartą. Zakończył się przetarg na ich realizację.

 

 

 

Gmina Nowe Miasto postanowiłą wyremontować cztery gminne drogi.  Zmodernizowana zostanie między innymi gminna droga dojazdowa do gruntów rolnych w Chwalęcinie o długości 261 metrów. W ramach prac przewidziano wykonanie nawierzchni z kruszywa stabilizowanego mechanicznie. Całość kosztów remontu drogi wyniesie przeszło 50 tys. zł.

 

 

Kolejny dojazd przewidziany do remontu mieści się przy ul. Krańcowej w Boguszynku i Boguszynie. Tutaj również zostanie położona nawierzchnia z kruszywa łamanego na długości 608 metrów bieżących. W tym przypadku koszt wyniesie przeszło 96 tys. zł.

 

 

Trzecią inwestycją jest modernizacja drogi dojazdowej w Boguszynku i Boguszynie na długości 412 metrów. Także i tutaj nawierzchnia będzie wykonana z kruszywa. Całość wyniesie przeszło 69 tys. zł.

 

 

Ostatnia drogą dojazdową, która poddana zostanie modernizacji, jest odcinek o długości 195 metrów bieżących w Teresie. W tym przypadku wykonana zostanie podbudowa i jedna warstwa z masy bitumicznej na wyprofilowanej i wzmocnionej nawierzchni z kruszywa. Na to przedsięwzięcie przewidziano przeszło 71 tys. zł.

 

 

Całkowita wartość inwestycji wyniesie 287.665,09 zł. Gminie udało się pozyskać dodatkowe pieniądze.

 

Na budowę wskazanych czterech odcinków dróg gmina Nowe Miasto nad Wartą pozyskała dofinansowanie w wysokości 150 tys. zł z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego - poinformował Wiesław Schreiber, zastępca wójta gminy Nowe Miasto.

 

Prace modernizacyjne dróg dojazdowych mają zostać przeprowadzone do 15 listopada tego roku.  Ogłoszony przez urząd przetarg wygrała Firma Robót Drogowych Krzysztof Kukulski z Kijewa. To ona przeprowadzi modernizację wszystkich czterech odcinków.

 

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się. Również w sieci.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.