Reklama

W Jarocinie i okolicy brakuje pieniędzy w bankomatach. Bankowcy: To przejściowe kłopoty

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Lidia Sokowicz

W Jarocinie i okolicy brakuje pieniędzy w bankomatach. Bankowcy: To przejściowe kłopoty  - Zdjęcie główne

W Jarocinie i okolicy brakuje pieniędzy w bankomatach. Bankowcy: To przejściowe kłopoty | foto Lidia Sokowicz

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości W Jarocinie i okolicy brakuje pieniędzy w bankomatach. - Jest zwiększone zainteresowanie wypłatami gotówki - przyznaje prezes Banku Spółdzielczego w Jarocinie

Reklama

Po ataku Rosji na Ukrainę w całej Polsce zaczęto wykupywać paliwa.  Kolejki ustawiają się też do bankomatów. Co więcej, zdarza się, że brakuje w nich pieniędzy. Nasi Czytelnicy donoszą, że w niektórych bankomatach zaczyna brakować gotówki.


 - Brakuje pieniędzy w bankomatach PKO BP. Dzisiaj rano udało mi się wypłacić. Wczoraj dwa razy byłam pod bankomatem i niestety, nie było gotówki. Co więcej, nie było w żadnym z bankomatów PKO BP w Jarocinie - mówi pani Ewa

W Jarocinie i okolicy brakuje pieniędzy w bankomatach. PKO BP Zwiększone zainteresowanie wypłatami   

Podobny sygnał otrzymaliśmy od kolejnej jarocinianki. 

- Dwa razy usiłowałam wypłacić gotówkę z bankomatu PKO BP w NETTO.  Niestety, nie było środków - informuje pani Anna.     

PKO BP wydało oświadczenie, w którym poinformowało o zwiększonym zainteresowaniu wypłatami gotówki zarówno w oddziałach, jak i w bankomatach.

„PKO Bank Polski jest dobrze przygotowany na tę sytuację, podobna miała już miejsce na początku 2020 r. tuż po wybuchu pandemii COVID-19. Bank dysponuje odpowiednimi zasobami gotówki i w większości oddziałów oraz bankomatów jest ona dostępna na bieżąco. W niektórych lokalizacjach, gdzie popyt na gotówkę jest szczególnie wysoki, przejściowo, do momentu dostarczenia jej kolejnego transportu, wypłata gotówki może być utrudniona. Są to jednak sytuacje, które mają charakter lokalny i krótkotrwały, a ich jedynym powodem są ograniczenia logistyczne" - czytamy w komunikacie prasowym.

Nie tylko klienci PKO BP ruszyli po swoje pieniądze. Podobna sytuacja dotyczy także innych placówek.

Jarocin. Prezes banku: Nie nadążamy zabezpieczyć tyle gotówki w bankomatach

- Jest zwiększone zainteresowanie wypłatami gotówki. Do tej pory nie było aż takiego zapotrzebowania. Oczywiście, że są takie sytuacje, że brakuje pieniędzy w bankomatach. Nie nadążamy zabezpieczyć tyle gotówki w bankomatach. Wypłacamy środki w jednostkach organizacyjnych banku. Bankomaty są zasilane gotówką i można z  nich korzystać – mówi Jan Grzesiek, prezes Banku Spółdzielczego w Jarocinie. 

                                           
W Jarocinie brakuje pieniędzy w bankomatach? Bankowcy: Pieniądze są i będą bezpieczne
 

Komisja Nadzoru Finansowego zapewnia jednocześnie, że nie ma planów wprowadzenia limitów na wypłaty gotówki. 

- Pieniądze w bankach były, są i będą bezpieczne – tłumaczy w rozmowie ze Strefą Biznesu Przemysław Barbrich, Związek Banków Polskich. – Bankowcy cały czas monitorują sytuację, zarówno od strony cyberbezpieczeństwa, jak i zaopatrzenia bankomatów w gotówkę – dodaje.

Czy Wy też mieliście problemy z dostępe do gotówki w bankomatach - piszcie w komentarzach. 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy