Reklama

W ekspresowym tempie szukają następcy zwolnionej dyrektorki

Opublikowano: 21 sierpnia 2019 09:55
Autor:

W ekspresowym tempie szukają następcy zwolnionej dyrektorki - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości

Reklama

Szefowa wydziału kultury i oświaty Urzędu Miejskiego w Jarocinie Paulina Warzywoda została zwolniona z pracy po przeprowadzonym audycie. Kilka godzin po wręczeniu jej wypowiedzenia magistrat ogłosił konkurs, który ma wyłonić nowego dyrektora wydziału.

 

 

 

Zwolnienie Pauliny Warzywody było zaskoczeniem nie tylko dla niej samej. Tym bardziej, że odbyło się pod nieobecność jej bezpośredniego szefa wiceburmistrza Roberta Kaźmierczaka.

 

 

[Jarocin ma już trzech kandydatów na posła - zobacz, kto chce spróboac swoich sił w jesiennych wyborach parlamentarnych - szczegóły TUTAJ]

 

 

 

To już druga tak zaskakująca zmiana kadrowa w dziale, którym kieruje Kaźmierczak. W styczniu 2017 roku ze stanowiskiem szefa gminnej kultury i oświaty pożegnała się Bożena Kubacka. Przeszła do pracy w jarocińskim muzeum. Ale nie jest tajemnicą, że raczej nie zrobiła tego "z miłości do muzealnictwa". Ona sama nie chciała tłumaczyc swojej decyzji, jednak osoby związane z lokalnym samorządem mówiły wprost, że podłożem odejścia Kubackiej był konflikt osobowościowy miedzy dyrektorka wydziału a ówczesnym sekretarzem gminy Michałem Fijałkowskim [więcej szczegółów znajdziesz TUTAJ]

 

 

Jaka jest przyczyna zwolnienia z pracy Pauliny Warzywody, nie wiadomo, bo póki co urząd milczy w tej sprawie. Sama zainteresowana tak opisuje ostatnie chwile w urzędzie:

 

 

 

- Zostałam wezwana do gabinetu sekretarza gminy Mariusza Gryski i w obecności wiceburmistrza Bartosza Walczaka zakomunikowano mi, że w wyniku przeprowadzonego audytu, mają dla mnie wypowiedzenie - stwierdziła.

 

 

[zwolniona z pracy szefowa jarocińskiej oświaty tłumaczy okoliczności wręczenia jej wypowiedzenia - czytaj TUTAJ]

 

 

Audyt dotyczył pracy całego urzędu miejskiego.

 

 

- Nigdzie nie stwierdzono błędów, tylko u mnie. Trudno się teraz nie domyślać, czemu tak naprawdę miało to służyć. Wiedziałam, że coś się wokół mnie dzieje, ale nie spodziewałam się zwolnienia z pracy - zaznacza. I dodaje: - Tym bardziej, że odbyło się to w czasie nieobecności mojego bezpośredniego przełożonego wiceburmistrza Roberta Kaźmierczaka.

 

 

Sam Kaźmierczak nie chce komentować okoliczności zwolnienia swojej podwładnej. Podkreśla jedynie:

 

 

[potrzebna pomoc w ratowaniu zdrowia i życia - zobacz, jak możesz się przyłączyć TUTAJ]

 

 

- W tej sytuacji można mieć różne urazy, jednak Paulina Warzywoda, odchodząc z pracy, zachowała pełen profesjonalizm, jeśli chodzi o zabezpieczenie spraw, którymi się zajmowała i za które była odpowiedzialna.

 

 

Była już urzędniczka jest obecnie na trzymiesięcznym wypowiedzeniu. W tym czasie została zwolniona z obowiązku świadczenia pracy.

 

 

Kilka godzin po wręczeniu jej wypowiedzenia magistrat ogłosił konkurs, który ma wyłonić następcę Pauliny Warzywody na stanowisku dyrektora wydziału oświaty i kultury. Zainteresowani mogą składać swoje oferty do piątku - 23 sierpnia.

 

 

 

 

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się. Również w sieci.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (12)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

 • 2 lata temu | ocena +4 / -0

  ABC

  Skandal.Konkurs w trzy dni. Domyślam się o co chodzi w tej całej sprawie. Panowie burmistrzowie, wójtowie - jak chcecie prywaty to założyć sobie prywatną firmę i zatrudniać swoich z rodziny, znajomych z piaskownicy czy z kieliszka, a jak jesteście na stanowisku za pieniądze podatnika trochę więcej przyzwoitości.

 • 2 lata temu | ocena +6 / -0

  Ewa

  Konkurs na tak ważne stanowisko - nadzór nad oświatą w gminie w czasie zmagania się z wieloma trudnościami - ogłoszono 21 sierpnia, a termin składania ofert mija 23 sierpnia. Kto odpowiedzialny i rozsądnie myślący jest w stanie w tak krótkim czasie rzygotować wszystkie materiały i przemyśleć koncepcję pracy? Chyba tylko ten, kto wiedział wcześniej, że taka opcja się pojawi.

 • 2 lata temu | ocena +6 / -0

  nauczyciel

  Zmienić Kazmierczaka bo do oświaty nie pasuje. Sprawdzi się w jarocińskim spichlerzu.

 • 2 lata temu | ocena +7 / -0

  WES KRAWEN

  Konkursy, konkursy, skrzywdzone panienki a tymczasem CBA na kontroli w Ratuszu!

 • 2 lata temu | ocena +3 / -1

  Xxx

  Pozostaje czekać na wyniki konkursu ;)

 • 2 lata temu | ocena +10 / -4

  Wit

  Jeśli chodzi o tę Panią, to się cieszę. Ze swoją miną nie pasowała do urzędu.

 • 2 lata temu | ocena +8 / -1

  Telesfor

  Toż to jakaś zaraza na te panie dyrektorki

 • 2 lata temu | ocena +15 / -3

  Axel

  Ktoś w urzędzie chyba pomylił znaczenie audytu i kontroli. Audyt to przecież działania mające na celu wykazanie, że dany system funkcjonuje. Mało tego, w audycie nie stwierdza się błędów, a jedynie niezgodności i spostrzeżenia które należy skorygować. Tyle z merytoryki. Jeśłi chodzi o niezgodności to jestem w stanie uwierzyć, że wykryto je w Wydziale Kultury (zawsze coś się znajdzie...), nie wierzę natomiast że w innych wydziałach nie było problemów :)

 • 2 lata temu | ocena +21 / -1

  abc

  Po co te konkursy jak już mają napewno swojego człowieka.

 • 2 lata temu | ocena +10 / -2

  Michu

  Witam. Jestem oskarżony o składanie fałszywych zeznań dostanę gdzieś pracę? Gdzie mogę i u kogo złożyć cv?

 • 2 lata temu | ocena +13 / -5

  Do Jacka Obiecywaczka

  Ta paniw w pażdzierniku wzywała,aby postawić na zmiany ,no to ją wysłuchano.