Reklama

W czasie pogrzebu okazało się, że wykopali grób nie w tym miejscu

Opublikowano: pon, 27 mar 2017 15:16
Autor:

W czasie pogrzebu okazało się, że wykopali grób nie w tym miejscu   - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości

Pracownicy zakładu pogrzebowego wykopali grób nie w tym miejscu. Pomyłkę dostrzegli w ostatnim momencie bliscy osoby zmarłej.

            

 - Kondukt żałobny wyruszył z kaplicy przycmentarnej. Wszyscy zatrzymali się. Pomyślałem sobie, że już doszliśmy, tym bardziej, że było widać wykopany grób. Rodzina podeszła do pracowników firmy. Rozmawiali. Wydawali się być bardzo zdenerwowani - opowiada osoba, która była na pogrzebie, widziała całe zamieszanie, ale jednocześnie prosi o anonimowość. Wtedy okazało się, że mogiłę wykopano nie w tym miejscu.

- Ktoś z bliskich zmarłej poszedł sprawdzić to miejsce, gdzie miał być wykopany grób, ale tam go nie było - opowiada jarocinianin. Zrobiło się zamieszanie. Ksiądz odprawił uroczystości pogrzebowe na ścieżce cmentarnej.

Najbliżsi seniorki udali się na stypę, a po ponad dwóch godzinach ponownie wrócili na cmentarz. Wtedy złożono ciało 86-latki w przygotowanym w tym czasie grobie.


Jak doszło do tak feralnej pomyłki? Rodzina zleciła zorganizowanie pogrzebu  Przedsiębiorstwu Pogrzebowemu „Jezierski” s.c. z Jarocina. Zgodnie z ustaleniami firma miała przygotować miejsce do pochówku w grobie głębinowym pomiędzy nagrobkami rodzinnymi na cmentarzu komunalnym. - Zarówno na nas, ale także na administratorze cmentarza ciąży obowiązek wytyczenia miejsca kopania grobu, nadzoru i sprawdzenia prawidłowości wykopania grobu. Nadzór każdej ze stron winien zawsze mieć miejsce. I przeważnie tak jest. Ogromna ilość zgonów, jaka występuje od dobrych kilku miesięcy nie powinna być dla obu stron usprawiedliwieniem w przestrzeganiu przyjętych procedur - wyjaśnia Leszek Cieślak, właściciel Przedsiębiorstwa Pogrzebowego „Jezierski”.

Tego dnia mieliśmy do przygotowania dwa miejsca pod pochówek w grobach tzw. głębinowych - wyjaśnia przedsiębiorca pogrzebowy. Groby te miały być wykopane w różnych miejscach nekropoli, a nie jak wykonano, tylko w sektorze grobów głębinowych.

 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.