Reklama

UWAGA! Za śmieci nawet 80% drożej. Zobacz szczegóły

Opublikowano:
Autor:

UWAGA! Za śmieci nawet 80% drożej. Zobacz szczegóły - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości

Stawki opłat za odbiór śmieci od mieszkańców gminy Jarocin zostały ustalone w 2013 roku. Wtedy uzależniono je od liczby mieszkańców w gospodarstwach domowych. Natomiast w firmach od pojemności kubła do ich składowania. Po sześciu latach zapadła decyzja o podwyżce opłat - radykalnej podwyżce. Szczegóły poniżej.

 

 

Wiceburmistrz Jarocina Bartosz Walczak tak tłumaczy radykalny wzrost stawek:

 

 

Nie były one zmieniane od 6 lat. Koszty, które ponosimy, są coraz wyższe i kwota, która wpływa z opłat od mieszkańców nie wystarcza na ich pokrycie - wyjaśnia zastępca burmistrza.

 

 

 

Innym argumentem za podwyżką jest zwiększenie zakresu usług świadczonych przez Zakład Gospodarki Odpadami na rzecz mieszkańców, między innymi wprowadzenie zbiórki popiołu czy częstsze odbieranie odpadów zielonych.

 

 

Trzeba też wziąć pod uwagę to, że ilość odbieranych śmieci w ciągu ostatnich sześciu lat znacznie wzrosła - podkreśla wiceburmistrz Walczak.

 

 

[gdzie się podziały samoobsługowe stację naprawy rowerów - czytaj TUTAJ]

 

 

Opłaty za odbiór odpadów w gminie Jarocin wzrastają od 1 lipca o 50% a nawet 80% opłaty. Dla sześcioosobowej rodziny oznacza to podwyżkę z 36 zł na 66 zł miesięcznie.

 

 

Więcej będą też płacili właściciele nieruchomości niezamieszkałych, czyli firmy. Płacą oni nie od osoby, ale za pojemnik, którego używają.

 

 

 

STAWKI DLA NIERUCHOMOŚCI ZAMIESZKAŁYCH OD 1 LIPCA

 

STAWKI DLA NIERUCHOMOŚCI NIEZAMIESZKAŁYCH OD 1 LIPCA

 

 

 

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się. Również w sieci. Redakcja

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE