Reklama

UWAGA. Udają policjantów, wyłudzają pieniądze

Opublikowano:
Autor:

UWAGA. Udają policjantów, wyłudzają pieniądze    - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości

Komenda Powiatowa Policji w Jarocinie ostrzega przed oszustami, działającymi metodą „na policjanta”.              

Funkcjonariusze otrzymali zgłoszenia o czterech usiłowaniach wyłudzeń pieniędzy od emerytów. Scenariusz jest prosty. Przestępcy dzwonili do starszych osób. Podszywali się pod członków rodziny. Prosili o pożyczenie pieniędzy.

Chwilę później do seniorów telefonowała osoba podająca się za policjanta. Mężczyzna informował, że są potencjalnymi ofiarami oszustwa. Przekonywał, że poprzednia rozmowa była próbą wyłudzenia pieniędzy, a oszust został namierzony. Wmawiał starszym ludziom, że policja przygotowuje akcję w związku z tym należy przekazać pieniądze, a w tym czasie policjanci schwytają naciągacza.

W tych przypadkach potencjalne ofiary wykazały się czujnością i nie dały się okraść. - Należy jednak pamiętać, że policja nie chodzi po domach i nie pobiera od nikogo w taki sposób pieniędzy. Gdy ktoś z taką propozycją wychodzi, powinno to natychmiast wzbudzić naszą czujność - podkreśla  mł. asp. Agnieszka Zaworska, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Jarocinie.

Mundurowi apelują do wszystkich osób o ostrożność oraz stosowanie zasady ograniczonego zaufania w stosunku do osób kontaktujących się telefonicznie w sprawie pożyczek lub przekazania pieniędzy.

Pod koniec każdego roku bardzo popularne stają się kradzieże na inkasenta. Raz jest to pracownik energetyki, innym razem gazowni, „wodociągów” czy spółdzielni mieszkaniowej. - Sprawcy tłumaczą swoim ofiarom, że zbliża się koniec roku rozliczeniowego, osoba, do której przyszły, ma nadpłatę i oni zwrócą pieniążki - przypomina policja. Ostatecznie wizyta taka kończy się utratą oszczędności właściciela mieszkania.

           

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE