Reklama

Uwaga posiadacze szamb w gminie Kotlin

Opublikowano:
Autor:

Uwaga posiadacze szamb w gminie Kotlin - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Władze gminy Kotlin przypominają wszyscy właściciele posiadający szambo lub przydomową oczyszczalnię ścieków muszą ten fakt zgłosić do urzędu gminy.

Zgodnie z przepisami samorządy są zobowiązane do ewidencji zbiorników bezodpływowych oraz przydomowych oczyszczalni ścieków. 

Uwaga posiadacze szamb w gminie Kotlin. Zbiorniki trzeba zgłosić do urzędu gminy  

Samorząd Kotlina przypomina, że wszyscy właściciele nieruchomości na terenie gminy posiadający zbiornik bezodpływowy (szambo) lub przydomową oczyszczalnię ścieków ten fakt zgłosić do Urzędu Gminy w Kotlinie. Należy wypełnić druk zgłoszenia i dostarczyć go do Urzędu Gminy w Kotlinie.


„Wpisy do ewidencji dokonywane są na podstawie zgłoszenia właściciela lub użytkownika nieruchomości, na której zlokalizowany jest zbiornik bezodpływowy lub przydomowa oczyszczalnia ścieków„ - informuje Urząd Gminy Kotlin.   


Druki zgłoszenia dostępne są w Urzędzie Gminy Kotlin, pokoje nr 7 oraz 8 lub na stronie urzędu.

Kiedy upływa termin zgłoszeń? 

Wypełnione druki należy złożyć osobiście w Urzędzie Gminy w Kotlinie lub wysłać pocztą. Termin zgłoszeń upływa 28 lutego. Samorząd przypomina, że zgodnie z  właściciele posesji są obowiązani do przyłączenia nieruchomości do istniejącej sieci kanalizacyjnej, a na terenach, gdzie nie ma sieci kanalizacyjnej - do wyposażenia nieruchomości w szczelny zbiornik bezodpływowy (szambo) lub  w przydomową oczyszczalnię ścieków.W przypadku nowo powstałych budynków, które podłączone są do zbiornika bezodpływowego lub przydomowej oczyszczalni ścieków, zgłoszenie należy złożyć niezwłocznie po uzyskaniu pozwolenia na użytkowanie budynku.Właściciele gospodarstw domowych, którzy pozbywają się z terenu nieruchomości nieczystości ciekłych, są zobowiązani do udokumentowania umowy z przedsiębiorcą posiadającym zezwolenie na prowadzenie działalności w zakresie opróżniania zbiorników bezodpływowych i transportu nieczystości ciekłych.


Taka dokumentacja powinna być okazywana na każde wezwanie organu kontrolującego, przy czym zgodnie z nowelizacją ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach, gminy mają obowiązek prowadzić kontrole co najmniej raz na dwa lata.

Gmina przeprowadzi kontrolę pozbywania się nieczystości ciekłych z nieruchomości

W przypadku braku zgłoszenia nieruchomości do gminnej ewidencji zbiorników bezodpływowych oraz przydomowych oczyszczalni ścieków zostanie przeprowadzona kontrola w zakresie pozbywania się nieczystości ciekłych z nieruchomości.

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.     

 

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy