Reklama

Reklama

Uwaga, jest program i są pieniądze do wzięcia

Opublikowano: czw, 9 sty 2020 11:15
Autor:

Uwaga, jest program i są pieniądze do wzięcia - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości

Reklama

Ruszył nabór wniosków do programu EtnoPolska 2020. Można się starać o dofinansowania do różnych działań w miejscowościach oddalonych od dużych ośrodków miejskich. Kto może złożyć wniosek i na co?

 

 

EtnoPolska to program, który ma służyć zwiększeniu możliwości rozwoju mniejszym miejscowościom. Jest również odpowiedzią na wyraźnie mniejszą możliwość uczestnictwa w życiu kulturalnym społeczności zamieszkujących obszary oddalone od dużych ośrodków miejskich.

 

 

 

Program preferuje zadania realizowane w miejscowościach liczących nie więcej niż 50 tysięcy mieszkańców. EtnoPolska służy rozwijaniu działań z zakresu edukacji regionalnej oraz popularyzacji materialnego i niematerialnego dziedzictwa kulturowego. Podejmowane inicjatywy mogą bezpośrednio nawiązywać do tradycji kulturowych, inspirować się nią, jak również ukazywać je we współczesnych kontekstach.

 

 

Umożliwia również wsparcie zadań, których celem jest uzupełnienie i renowacja strojów ludowych oraz rekwizytów obrzędowych dla zespołów regionalnych prezentujących tradycje muzyczne, taneczne i śpiewacze oraz folklor obrzędowy własnego regionu.

 

 

 

Do składania wniosków uprawnione są:

- samorządowe instytucje kultury (z wyłączeniem instytucji współprowadzonych wpisanych w rejestrze instytucji kultury, dla których organizatorem jest Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz instytucji współprowadzonych wpisanych w rejestrze organizatorów samorządowych)

- organizacje pozarządowe,

- Koła Gospodyń Wiejskich (wpisane do Krajowego Rejestru Kół Gospodyń Wiejskich, prowadzonego przez Agencję Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa (zgodnie z art. 6 ustawy z dnia 9 listopada 2018 r. - Dz.U. z 2018 r. poz. 2212),

- kościoły i związki wyznaniowe oraz ich osoby prawne,

- podmioty prowadzące działalność gospodarczą wpisane do Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej lub do Krajowego Rejestru Sądowego.

 

 

 

Nabór wniosków trwa do środy - 15 stycznia. Wniosek do programu należy składać przez system EBOI [formularze do pobrania TUTAJ].

 

 

[jedna z ważniejszych ulic do przebudowy - gmina pozyskała spore dofinansowanie - czytaj więcej TUTAJ]

 

 

Informacji o programie udziela Barbara Tuszyńska, tel. (22) 21-00-178, e-mail: [email protected] w dni robocze w godzinach 10.00 - 14.00.

 

 

 

 

 

 

 

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.