Reklama

UWAGA! Autobusy JLA omijają niektóre przystanki [SONDA]

Opublikowano:
Autor:

UWAGA! Autobusy JLA omijają niektóre przystanki [SONDA] - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości

Zmiany, które w ostatnim czasie wprowadziły Jarocińskie Linie Autobusowe budzą wiele kontrowersji i wręcz sprzeciwu ze strony pasażerów. Dotyczą one przede wszystkim znacznego ograniczenia kursów jarocińskich „emek” [więcej szczegółów TUTAJ]. Teraz JLA wydało komunikat o kolejnych zmianach.

 

Po przeorganizowaniu kursów autobusów JLA do naszej redakcji trafiło wiele próśb o interwencję ze strony pasażerów miejskiej spółki. Jedna z mieszkanek Jarocina zadzwoniła z dramatycznym apelem o pomoc.

 

- Jeśli Gazeta czegoś z tym nie zrobi, to już nikt nam nie pomoże - stwierdziła.

 

 

Osiemdziesięciolatka mieszka przy ulicy Wrocławskiej, niedaleko szkoły „trójki”. Lekarz zalecił jej rehabilitację. Przez 10 dni musiała jeździć na zabiegi do szpitala.

 

- Przecież to jest chore, co oni zrobili. Rano nie mam problemu z dojechaniem, ale wrócić mogę dopiero o 13.25. Czy oni myślą, że człowiek mając 80 lat może kilka godzin siedzieć na przystanku? Przeraża mnie to. Wnuczka ma dwumiesięczne dziecko i przed południem nie ma, kto po mnie przyjechać - żaliła się.

 

Mówi, że przeważnie jest zmuszona siedzieć na przystanku.

 

- Czasem panie z rehabilitacji są na tyle miłe, że mnie stamtąd nie wypędzą i czasem tam czekam, ale to jest bardzo przykre, że tak znęcają się nad ludźmi. Tak się nie robi, żeby człowiek w tym wieku jeszcze musiał przechodzić takie rzeczy. Ja potrzebuję tej rehabilitacji, nie mogę zrezygnować i jestem skazana na takie traktowanie - ubolewa kobieta.

 

Oprócz starszych osób, którym znacznie ograniczono możliwość poruszania się po mieście są jeszcze ludzie, którzy emkami dojeżdżają do pracy i do szkoły. Oni też mają problemy. Jeśli już mogą dojechać do celu, to często się spóźniają.

 

Wszyscy dotychczasowi pasażerowie JLA są zdezorientowani i liczą na to, że sytuacja wróci do poprzedniego stanu. Na to jednak się nie zapowiada. Prezes JLA Maciej Zegar w odpowiedzi na przesłane przez nas pytania i skargi mieszkańców, napisał między innymi, że „zmiana rozkładu jazdy została dokonana na podstawie liczenia tak zwanych potoków pasażerskich”.

 

„Ponieważ ponad 90% naszych pasażerów stanowią osoby uczące się, priorytetem dla spółki JLA jest dowożenie i odwożenie tych osób na czas do szkoły” - czytamy w piśmie od szefa miejskiej komunikacji.

 

Teraz prezes Maciej Zegar wydały kolejny komunikat o zmianach. Tym razem ich wprowadzenie nie jest zależne od kierownictwa spółki. Przyczyną są prace przy przebudowie drogi powiatowej Golina - Potarzyca [więcej na ten temat czytaj TUTAJ].

 

W związku z tym autobusy JLA kursujące liniami 3, 3.9 oraz 9.3, od dzisiaj - 6 października do odwołania, nie będą się zatrzymywały na czterech przystankach:

 

- Golina Mostowa (w kierunku Potarzycy),

- Golina Dworcowa,

- Golina PKP,

- Potarzyca PKS.

 

„Emki” będą kursowały trasą z Goliny do Potarzycy przez Siedlemin. W komunikacie zarząd Jarocińskich Linii Autobusowych przeprasza za utrudnienia.

 

 

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.

 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE