Reklama

Urzędowy monitoring wyłączony. Miejska kamera zepsuta. Poczta ma nagranie

Opublikowano:
Autor:

Urzędowy monitoring wyłączony. Miejska kamera zepsuta. Poczta ma nagranie - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości

Od rana dziennikarze portalu starają się wyjaśnić kontrowersje związane z listami, jakie trafiły do mieszkańców gminy Jarocin z informacją o zamiarze zlikwidowania gminnych przedszkoli i zespołu szkół.

Kiedy mieszkańcy zaczęli sprawdzać przesyłki, które do nich dotarły w czwartek, w pocztowym systemie śledzenia, okazało się, że pokazuje on, iż listy nadano po godzinie 11.00 w środę. To wywołało gorącą dyskusję. Podejrzewano, że urzędnicy wysłali informację, zanim rada miejska podjęła uchwały (głosowanie odbyło się po godz. 15.23).

Szef poczty pokazał dzisiaj naszej ekipie nagranie monitoringu z środowego popołudnia. Na słabej jakości filmie widać kilka urzędniczek niosących pudła. Są wśród nich Renata Zawal - Przepióra, Kamila Mocek, Ewa Błaszczyk i jedna z nowych urzędniczek. Dokładnie o 15.44 przekraczają przejście dla pieszych na ul. Kościuszki. Potem, już na drugiej kamerze widać, jak wchodzą do budynku poczty, gdzie są obsługiwani klienci indywidualni. - Nie wolno mi udostępnić tego nagrania. Robione jest to tylko na wniosek organów ścigania - przekonuje Ochliński.

Rozmawialiśmy również z urzędniczką, która odbierała tego dnia przesyłki. Ich fizyczne przyjęcie trwało kwadrans. Potem pracownicy poczty wprowadzili je do systemu i m.in. stemplowali (miało się to odbyć już po zamknięciu urzędu). I tu ciekawostka.

- Następnego dnia, czyli w czwartek wprowadzałam te przesyłki do systemu, który pozwala między innymi na ich śledzenie. Mamy zgodę dyrekcji na to, że dane sprzedażowe w przypadku dużych klientów, wprowadzamy kolejnego dnia, do godz. 12.00. Godzina 11.03 nie jest tak naprawdę godziną nadania przesyłki i nie ma też nic wspólnego z godziną wydania jej listonoszowi do doręczenia, bo odbywa się to niezależnie - tłumaczą pocztowcy.

Chcieliśmy porównać zapis pocztowego monitoringu z miejskim, który obsługuje policja. Po interwencji urzędników okazało się jednak, że kamera na ul. Niepodległości jest zepsuta. Nie można też zajrzeć do monitoringu urzędu miejskiego. Ten na polecenie wiceburmistrza został wyłączony już kilka tygodni temu.

Wkrótce na portalu materiał wideo z komentarzami wiceburmistrza i szefa poczty w Jarocinie.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE