Reklama

Urzędnicy przygotowali listy, przed głosowaniem radnych

Opublikowano:
Autor:

Urzędnicy przygotowali listy, przed głosowaniem radnych  - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości

- Dzisiaj wczesnym popołudniem ja i moja żona otrzymaliśmy listy polecone z Urzędu Miejskiego w Jarocinie z informacją o tym, że rada miejska podjęła wczoraj uchwałę o zamiarze likwidacji przedszkola nr 6. Głosowanie było wczoraj po południu (koło godz. 15.30 - przyp. red.), a pismo już było na poczcie przygotowane - mówi w rozmowie z portalem Arkadiusz Kędzierski, którego syn uczęszcza do przedszkola Jarzębinka. - To są jakieś kpiny, które robi sobie rada miejska i pan wiceburmistrz Robert Kaźmierczak, który się pod tym pismem podpisuje. To oznacza, że z góry było przesądzone, jak radni zagłosują w dniu wczorajszym.

Jak udało nam się dowidzieć, Urząd Miejski wysłał ponad 1.500 takich listów. Wszystkie z wczorajszą datą i parafowane przez wiceburmistrza Roberta Kaźmierczaka.

Zapytaliśmy w infolinii centrali Poczty Polskiej, o której godzinie należy nadać przesyłkę poleconą, by ta trafiła do adresata następnego dnia. - Nadanie musi nastąpić do godz. 15.00, to jest największe prawdopodobieństwo, że przesyłka zostanie dostarczona adresatowi kolejnego dnia roboczego - informuje pracownica PP.

Tymczasem pierwsze głosowanie rozpoczęło się dokładnie o 15.23. Wiceburmistrz cały czas był w sali sesyjnej. Listy trafiły na pocztę właśnie wczoraj. - Dzisiaj dostali to listonosze z poleceniem, że ma być dostarczone - tłumaczy nam jeden z pracowników poczty.

Robert Kaźmierczak podkreśla, że nie lekceważy mieszkańców ani radnych. - Przyznaję, że te 1.500 listów zostało przygotowanych dzień wcześniej. Wczoraj, zaraz po przegłosowaniu ostatniej uchwały, dyrektor Bożena Kubacka zadzwoniła do urzędu i poleciła nadanie przesyłek na poczcie. Było to dokładnie o 15.34 - tłumaczy wiceburmistrz. - Pytaliśmy wcześniej, jak wygląda sprawa przesyłek i uzyskaliśmy informację, że jeśli jest to tzw. „miejscowy obszar doręczeń” to listy nadane do godz. 16.00 zwyczajowo trafiają do adresata dnia następnego.

[AKTUALIZACJA 17:46]

Sprawdziliśmy za pośrednictwem systemu śledzenia przesyłek Poczty Polskiej list, który przyniósł do naszej redakcji jeden z rodziców. Z informacji wynika, że został on nadany wczoraj z Jarocina o godzinie 11:03. Wiceburmistrz Robert Kaźmierczak w rozmowie z portalem podtrzymuje wcześniejszą wersję, że listy zostały nadane już "po głosowaniu na sesji".

 

[18:41]

Wiceburmistrz Robert Kaźmierczak twierdzi, że już po naszej publikacji, rozmawiał o nadaniu przesyłek z urzędnikami i szefem poczty w Jarocinie. - Pani, która wprowadzała przesyłki do systemu dzisiaj od rana, musi je wprowadzić z datą, kiedy dostarczono przesyłki. Dlatego ona może zmieć w systemie datę, ale nie może zmienić godziny. My to przynieśliśmy o 15.45, jeśli nie zdążą tego wprowadzić do systemu, to wprowadzają to kolejnego dnia. Następnym dowodem na to, o której godzinie przynieśliśmy te listy, jest monitoring w siedzibie poczty - informuje zastępca Adama Pawlickiego.   

Portal będzie wnioskował do PP o ujawnienie zapisu z monitoringu.

Zobacz wideo

[20.10]

Portal zapytał o sprawę nadania przesyłek na infolinii Poczty Polskiej.

Jarocinska.pl :Urzędnik twierdzi, że zaniósł listy na pocztę o 15:45, tymczasem monitoring pokazuje, że przesyłka została nadana o 11:03. Z czego to wynika?

 - Jeżeli zaniósł to w godzinach późniejszych, to raczej niemożliwe jest, żeby wpis był z godziny 11 - tłumaczy Dominika Kula. Posłuchaj rozmowy   

[Piątek, 08:14]

Portal rozmawiał z Tomaszem Ochlińskim, dyrektorem Urzędu Pocztowego w Jarocinie. - Z monitoringu ochrony wynika, że urzędniczki jarocińskiego magistratu przyszły na pocztę w środę o godz. 15.44. Przesyłki zostały przyjęte przed godziną 16.00 - mowi urzędnik i deklaruje, że pokaże naszemu reporterowi zapis z kamer pocztowych.

 

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE