Reklama

"Urodziny druha Komendanta", czyli patriotyzm i świętowanie na wesoło [FOTO, WIDEO]

Opublikowano:
Autor:

"Urodziny druha Komendanta", czyli patriotyzm i świętowanie na wesoło [FOTO, WIDEO] - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości

Obchody 150. urodzin mjr Zbigniewa Ostroroga-Gorzeńskiego i 100. rocznicy zakończenia Powstania Wielkopolskiego trwały nie trzy, a cztery dni. Z uwagi na żałobę narodową widowisko trzeba było przenieść z piątku na niedzielę. 

 

 

 

Scenariusz do „Urodzin druha Komendanta” napisał Tomasz Jankowski, muzyk i nauczyciel. Całość też wyreżyserował oraz wystąpił w roli kamerdynera - narratora. W zeszłym roku zasłynął przygotowaniem w Golinie „Biesiady niepodległościowej” w konwencji wiejskiego wesela.

 

 

Na scenie JOK-u wystąpili m.in. dr Jakub Staszak jako hrabia Gorzeński, Agata Sawada z działu promocji miasta w roli służącej, wiceburmistrz Robert Kaźmierczak w roli „kucharza” i Marek Sobczak - dyrektor Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Jarocinie w roli myśliwego. Uczniowie z „jedynki” wystąpili w roli powstańców i tydzień po swojej studniówce raz jeszcze zatańczyli poloneza. Publiczność tym razem nie tylko siedziała na widowni, ale brała czynny udział w widowisku, śpiewając wraz z kapelą ludową „The Kotlets” piosenki patriotyczne i biesiadne. W przerwach mogli się posilić m.in. bigosem myśliwskim.

 

 

Na koniec wszyscy aktorzy zostali nagrodzeni burzliwą owacją na stojąco. Było też wiele pozytywnych opinii. Mieszkańcy, którzy brali udział we wspólnym biesiadowaniu podkreślali, że w powodzi różnych oficjalnych uroczystości, brakuje właśnie okazji do patriotycznego świętowania na wesoło. 

 

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE