Reklama

Umowa podpisana, droga czeka na przebudowę

Opublikowano:
Autor:

Umowa podpisana, droga czeka na przebudowę - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości

Ponad 5 kilometrów drogi, chodniki, ścieżka rowerowa i przejścia dla pieszych - to zakres przebudowy jednej z ważniejszych dróg powiatowych w gminie Jarocin. Trwają ostatnie przygotowania do rozpoczęcia robót. Plac budowy zostanie przekazany w poniedziałek - 10 sierpnia.

 

Droga Rusko - Potarzyca - Golina jest w tak złym stanie, że wymaga jak najszybszej przebudowy. Na ponad 5-kilometrowy odcinek potrzeba jednak kilkanaście milionów złotych. Właściciela, którym jest powiat, nie stać na taki wydatek.

 

Dlatego starosta złożyła wniosek do Programu Przebudowy Dróg Lokalnych o dofinansowanie inwestycji, której koszt ma wynieść 13,5 mln zł. Tym sposobem powiatowy samorząd pozyskał ponad 8 milionów unijnych środków [więcej na ten temat czytaj TUTAJ].

 

Umowa z wykonawcą - Przedsiębiorstwem Budownictwa Drogowego z Kalisza, została już podpisana. Plac budowy zostanie przekazany w poniedziałek - 10 sierpnia. Roboty powinny się rozpocząć pod koniec miesiąca.

 

W ramach inwestycji zostanie przebudowany ponad 5-kilometrowy odcinek drogi, wybudowane chodniki, ścieżki rowerowe i wyznaczone przejścia dla pieszych.

 

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE