Reklama

Twoje auto jest już pełnoletnie? Zastanawiasz się, gdzie ubezpieczyć samochód?

Opublikowano:
Autor:

 Twoje auto jest już pełnoletnie? Zastanawiasz się, gdzie ubezpieczyć samochód? - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości

Jeśli Twój samochód nie należy już do najmłodszych, z pewnością z każdym rokiem coraz bardziej martwisz się o wysokość składki za obowiązkowe ubezpieczenie komunikacyjne. Co prawda masz już wiele lat doświadczenia w prowadzeniu pojazdów i dzięki temu wiele zniżek, ale wiek Twojego auta niekoniecznie działa w tym wypadku na Twoją korzyść.

 

Ubezpieczenie samochodu 25 lat - gdzie ubezpieczyć samochód?

 

Naturalnie, nowe auta prosto z salonu lub te, które jeżdżą dopiero od kilku lat, stanowią najmniejsze ryzyko dla towarzystw ubezpieczeniowych. Ubezpieczyciele zakładają, że samochody, które niedawno opuściły fabrykę, są w pełni sprawne, a usterki, które mogą im się przydarzyć, zazwyczaj nie należą do poważnych. Statystycznie jest więc niewielka szansa, że z powodu niedziałającego elementu w pojeździe, kierowca może spowodować wypadek lub kolizję - tłumaczą eksperci Beesafe.pl.

 

Oczywiście, większość z właścicieli pojazdów chciałaby mieć nowe auta prosto od dealera samochodowego, ale nie każdy może sobie na to pozwolić. W efekcie wiele samochodów poruszających się po polskich drogach ma około 15 lat. 

 

Jak w takiej sytuacji radzą sobie właściciele pojazdów z wykupieniem niedrogiego OC? 

 

Przede wszystkim należy uzbroić się w wiedzę i cierpliwość. Dziś nie sposób znać nawet nazwy wszystkich towarzystw ubezpieczeniowych oferujących polisę w Polsce. Takich firm jest wiele, a wachlarz oferowanych przez nich ubezpieczeń jest niezwykle szeroki. 

 

Jak w takim razie monitorować polski rynek?

 

To proste! W tym celu warto korzystać z kalkulatorów online, które pozwalają szybko zweryfikować wszystkie potencjalne oferty. Jednym z nich jest https://beesafe.pl/kalkulator-oc-ac/. W ten sposób już na wstępie można ograniczyć swoje poszukiwania do kilku najlepszych propozycji. Dlaczego kilku? Jeśli kierowca szuka nie tylko ubezpieczenia OC, ale też innego dobrowolnego ubezpieczenia, należałoby rozważyć opcję kupowania polis pakiecie. 

 

AC 10 letnie auto

 

Niektóre oferty do obowiązkowego ubezpieczenia komunikacyjnego w korzystnej cenie dołączają nawet autocasco dla samochodów powyżej 10 lat. W takim wypadku AC na stary samochód może się okazać o wiele tańsze w zestawie polis szytych na miarę. Jeżeli właściciel pojazdu jest zainteresowany konkretnym ubezpieczycielem warto, aby korzystał z newslettera takiej firmy i na bieżąco śledził oferowane promocje i zniżki. 

 

Wiele zakładów ubezpieczeniowych, które decydują się na sprzedaż swoich produktów online, proponuje klientom, którzy wybierają zakup przez internet, dodatkowe upusty i rabaty. Bywa również tak, że promocje określone są czasowo lub kierowane są to bardzo wąskiej, specyficznej grupy kierowców. 

 

Kto zapłaci najmniej?

 

Najniższą kwotę składki za polisę zapłacą ci kierowcy, którzy najmniej kosztują towarzystwo ubezpieczeniowe. Oczywiście mowa tu o właścicielach aut, którzy od lat jeżdżą bezszkodowo. Ubezpieczyciele weryfikują w Ubezpieczeniowym Funduszu Gwarancyjnym historię prowadzenia samochodu i między innymi na tej podstawie określają kwotę, którą należy zapłacić za objęcie ochroną samochodu.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE