Reklama

Twardowski: Zobaczyliście, jak trudna jest to praca

Opublikowano:
Autor:

Twardowski: Zobaczyliście, jak trudna jest to praca - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości

Podziw radnych i pochwały wójta wywołała prezentacja Andrzeja Musiałka, dyrektora Gminnego Ośrodka Kultury w Jaraczewie, który przedstawił zorganizowane od początku roku imprezy.

Szef ośrodka krótko scharakteryzował na sesji działalność placówki i skorzystał z przygotowanej wcześniej prezentacji multimedialnej, w której omówił poszczególne imprezy. - W tym roku zorganizowaliśmy serię festynów pod nazwą „Rock’n’Rollowe Klimaty”. Od przyszłego lata musimy zmienić formę tego typu imprez w sołectwach, gdyż dało się zauważyć, że w niektórych środowiskach następuje przesyt tą formą rozrywki, przez co w kilku z nich nie uczestniczyło zbyt wielu mieszkańców.

Należy podkreślić, że tam, gdzie zaangażowanie rady sołeckiej i danego środowiska było duże, tam imprezy były bardzo ciekawe. Dobrym przykładem może tu być chociażby Zalesie, gdzie przygotowano bardzo dużo konkurencji sportowych i atrakcji - wyjaśnił dyrektor ośrodka.

Andrzej Musiałek zwrócił także uwagę na dwie imprezy muzyczne zorganizowane tego lata w Jaraczewie, które cieszyły się dużym zainteresowaniem ze strony mieszkańców: „Międzynarodowe Spotkania Folklorystyczne” z zespołami z Bułgarii, Czech i Słowenii oraz I Święto Parówki. - Kolejną nową imprezą był wiosenny happening zorganizowany w jaraczewskim parku, który przygotowaliśmy wspólnie z gimnazjum w Jaraczewie i tutejszym przedszkolem - dodał kierownik GOK-u.

Następnym punktem, który szczególnie zainteresował radnych i sołtysów, stanowiła prezentacja wystroju pomieszczeń pod sceną w jaraczewskim parku. - W ubiegłym roku zakończyła się jej przebudowa. Później stworzyliśmy pod sceną dwie garderoby dla artystów, na co uzyskaliśmy z budżetu dofinansowanie. Na ścianach wiszą też zdjęcia z imprez, które odbyły się od czasu jej przebudowy - kontynuował dyrektor Musiałek.

Po zakończeniu prezentacji jedną z pierwszych osób, które zabrały głos, był radny Tomasz Twardowski, pracujący w GOK-u. - Myślę, że ta prezentacja w znacznym stopniu przyczyni się do tego, że osoby, które znajdują się na tej sali, a nie biorą udziału w imprezach, zobaczą, jak trudna jest to praca - wyjaśnił.

Do rozmowy włączył się również wójt Dariusz Strugała, chwaląc dyrektora i pracowników za ich pracę. - Dobrze, że działalność GOK-u została przedstawiona w postaci prezentacji, bo przez ten rok naprawdę można było zapomnieć, ile się działo. (...) Organizujemy świetne imprezy z dobrą obsadą, a czasami bierze w nich udział garstka ludzi. (...) Nasze społeczeństwo dostaje ofertę, jak chyba żadna inna gmina w powiecie, a nie zawsze z tego korzysta. W takim przypadku wysiłek GOK-u i artystów praktycznie idzie na marne - podsumował włodarz.

Dyskusję zakończył przewodniczący rady Roman Skrzypczak, który przypomniał sytuację sprzed kilku lat, dotyczącą zmian w ośrodku kultury. - Uczestniczyłem w wielu z tych imprez i dziękuję za tę pracę. Byłem kiedyś odsądzony od czci i wiary za to, że dokonano zmiany na stanowisku kierowniczym w ośrodku, ale uważam, że wyszła ona na dobre nam wszystkim - skwitował radny z Panienki.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE