Reklama

Trzy jarocińskie szkoły w rankingu najlepszych

Opublikowano:
Autor:

Trzy jarocińskie szkoły w rankingu najlepszych - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości

Portal perspektywy.pl opublikował coroczny Ranking Szkół Ponadgimnazjalnych Perspektywy 2015. Znalazły się w nim trzy jarocińskie placówki - jedno liceum i dwa technika.

Technikum nr 1 w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Jarocinie znalazło się w tym roku na 253. miejscu (na 299), będąc jednocześnie 24. w województwie wielkopolskim. Tym samym szkoła poprawiła swój ubiegłoroczny wynik. - Bardzo się cieszymy, że osiągnięcia naszych uczniów są dostrzegane. Podejście uczniów do nauki u nas w szkole jest na tyle odpowiednie, że uczniowie wiedzą, że przyszłość jest ważna i chcą mieć jak najwyższe wyniki. Na nasz sukces w rankingu złożyło się kilka czynników, ale głównie wyniki maturzystów, bo nie mieliśmy laureatów olimpiad - komentuje Marek Sobczak, dyrektor "jedynki".

W Rankingu Techników 2015 technika oceniano pod kątem czterech kryteriów: sukcesów szkoły w olimpiadach, wynikach matury z przedmiotów obowiązkowych, wynikach matury z przedmiotów dodatkowych oraz wynikach egzaminu zawodowego.

Pozycja Technikum nr 1 w Jarocinie na przestrzeni ostatnich lat w rankingu:
2015 - 253. miejsce
2014 - 264. miejsce
2013 - 264. miejsce
2012 - 210. miejsce

Dodatkowo "jedynka" znalazła się na przedostatnim, 199. miejscu, w rankingu maturalnym techników.

W Rankingu Liceów Ogólnokształcących 2015 znalazło się tylko I Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Kościuszki w Jarocinie. Zajęło 443. pozycję z 500. Wśród wielkopolskich liceów jest 41.

Tu, tworząc ranking, organizatorzy brali pod uwagę trzy kryteria: sukcesy szkoły w olimpiadach, wyniki matury z przedmiotów obowiązkowych oraz wyniki matury z przedmiotów dodatkowych. Z dyrektorem "ogólniaka" - Tomaszem Kosińskim - nie udało nam się wczoraj skontaktować.

Pozycja LO im. T. Kościuszki w Jarocinie na przestrzeni ostatnich lat w rankingu:
2015 - 443. miejsce
2014 - 452. miejsce
2013 - 498. miejsce
2012 - 308. miejsce
 

W rankingu techników województwa wielkopolskiego znalazło się też Technikum nr 2 w ZSP nr 2 im. E. Kwiatkowskiego w Jarocinie. Zajęło 83. miejsce, a w Rankingu Egzaminów Zawodowych 2015 dla zawodu technik pojazdów samochodowych "dwójka" jest na 7. miejsu (na 10). Do egzaminu przystąpiło w niej 15 uczniów i wszyscy zdali.

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE