Reklama

Trzeba rozbudować szkołę - uczniowie już się nie mieszczą

Opublikowano:
Autor:

Trzeba rozbudować szkołę - uczniowie już się nie mieszczą - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości

Nie wiadomo kiedy, nie wiadomo, za ile. Wiadomo, że trzeba - rozbudować szkołę w Boguszynie (gm. Nowe Miasto nad Wartą).

 

Jak zapewniają władze gminy, powodów jest kilka. Ilość dostępnych klas w budynku jest niewystarczająca dla ośmioklasowej podstawówki, która po reformie gimnazjum musi pomieścić dodatkowe dwie klasy. Obecnie w szkole nie ma trzeciej klasy z uwagi na zmiany w szkolnictwie dotyczące 6-latków. W przeszłości placówka w Boguszynie mała filię w Chromcu, a jeszcze wcześniej w Boguszynku, w której uczyły się dzieci z klas I-III oraz w odrębnym budynku funkcjonowało przedszkole.

 

- Teraz ten sam budynek, co prawda w międzyczasie częściowo rozbudowany, ma pomieścić przedszkole i całą ośmioklasową podstawówkę. Jest to niemożliwe. Chyba że założymy naukę dzieci w godzinach popołudniowych - mówi Honorata Nawrocka, sekretarz gminy Nowe Miasto nad Wartą. - Ponadto przepisy oświatowe zmuszają organy prowadzące szkoły, czyli gminy, aby do roku 2022 zorganizować w szkole odrębną stołówkę przeznaczoną tylko na ten cel, a nie jak ma to miejsce obecnie - stołówka pełni funkcje świetlicy i klasy. W placówce należy również oddzielić część przedszkolną od części szkolnej.

 

Gmina podjęła decyzję o rozbudowaniu szkoły w Boguszynie - dobudowany zostanie budynek, w którym znajdą się sale przedszkolne (spełniony zostanie warunek oddzielenia części przedszkolnej od części szkolnej), świetlica dla uczniów szkoły podstawowej oraz dodatkowa klasa. Ile potrzebnych będzie pieniędzy, na razie nie wiadomo.

 

- Nie ma jeszcze kosztorysu, gmina jest na etapie projektowania - dodaje Honorata Nawrocka.

 

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się. Również w sieci. Redakcja

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE