Reklama

Trwa otwarcie Spichlerza [ZDJĘCIA] +[WIDEO]

Opublikowano:
Autor:

Trwa otwarcie Spichlerza [ZDJĘCIA] +[WIDEO] - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości

Spichlerz Polskiego Rocka otwarty! [AKTUALIZACJA]

Trwa oficjalnie otwarcie Spichlerza Polskiego Rocka w Jarocinie. W sieci pojawiły się pierwsze zdjęcia z inauguracji muzeum.

Więcej o SPR tutaj.

[AKTUALIZACJA]

- Nie byłoby festiwalu, nie byłoby tego, co dziś jest dorobkiem Jarocina, dorobkiem rock’n’rolla, gdyby nie pojawił się w latach 70. w Jarocinie ktoś wyjątkowy, którego między nami nie ma. To był Jacek Chudzik, człowiek, który wymyślił Wielkopolskie Rytmy Młodych - przypomniał Stanisław Martuzalski, burmistrz Jarocina.

- Przede wszystkim chciałbym podziękować panom burmistrzom: panu burmistrzowi Adamowi Pawlickiemu za to, że miał odwagę, by rozpocząć projekt, a panu burmistrzowi Martuzalskiemu za to, że miał odwagę doprowadzić go do końca - powiedział Sebastian Pluta, dyrektor Muzeum Regionalnego w Jarocinie. - Chciałbym podziękować też obu koordynatorom tego projektu - Robertowi Kaźmierczakowi i Julii Rzepce. Bez nich ten projekt nie miałby szansy powodzenia - przyznał.

Julia Rzepka, koordynatorka SPR-u, przypomniała, że zrealizowanie całego projektu pochłonęło 5,5 mln zł, z czego 52% pochodziło z budżetu gminy. Wyraziła nadzieję, że radni i władze Jarocina nadal będą wspierały projekt. - Wszystko zależy od potencjału kadrowego i od finansów, nie ukrywajmy. Mamy mnóstwo planów, kreatywności nam nie brakuje - powiedziała. Zaznaczyła, że to dopiero początek i Spichlerz cały czas będzie się rozwijał.

Głos zabrał także m.in. Mikołaj Szymczak, starosta jarociński, który podarował Spichlerzowi czek o wartości 500 zł na zakup sprzętu biurowego.

Muzyczne otwarcie Spichlerza dziś o godz. 20.00. Szczegóły TUTAJ.

(kg)

Fot. Stanisław Dziekański

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE