Reklama

To będzie kosztowało prawie 4,5 miliona zł. Jest umowa z wykonawcą na remont pałacu Radolińskich

Opublikowano:
Autor:

To będzie kosztowało prawie 4,5 miliona zł. Jest umowa z wykonawcą na remont pałacu Radolińskich - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości

Muzeum Regionalnym w Jarocinie podpisało umowę na remont pałacu Radolińskich. Co zostanie wykonane za prawie 4,5 miliona złotych?

 

 

Dyrektor Muzeum Regionalnym w Jarocinie w towarzystwie burmistrza Adama Pawlickiego podpisał umowę z firmą Sław - Bud Sławomir Kobylski z Bachorzewa na wykonanie remontu pałacu w parku miejskim.

 

 

Prace wycenione na 4.498.891,27 złotych zostaną wykonane w ramach projektu „Rewitalizacja, konserwacja, renowacja i adaptacja zabytkowego założenia pałacowo-parkowego w Jarocinie” finansowanego ze środków Unii Europejskiej oraz gminy Jarocin.

 

W skład projektu - oprócz renowacji i adaptacji pałacu Radolińskich - wchodzi również konserwacja i dostosowanie ruin kościoła św. Ducha na cele kulturalne oraz budowa „zielonego” amfiteatru [o tym więcej czytaj TUTAJ] połączona z rewitalizacją częścią parku i stworzeniem ścieżki edukacyjnej.

 

 

Wartość wszystkich inwestycji wynosi 14.183.967,15 złotych, z czego 7.484.483,01 złotych to środki europejskie. Zakończenie wszystkich prac objętych projektem nastąpi z końcem 2021 roku.

 

Remont pałacu Radolińskich będzie polegał między innymi na adaptacji pomieszczeń piwnicznych, parteru oraz części piętra na sale muzealne i biura muzeum, odtworzeniu pierwotnych ciągów komunikacyjnych oraz przystosowaniu budynku dla osób z niepełnosprawnościami, czyli wybudowanie windy i montaż platform schodowych.

 

 

Poza tym nastąpi adaptacja akustyczna sali koncertowej i zagospodarowanie części poddasza na salę lekcyjną i studio nagrań, a także założenie i modernizacja nowych oraz istniejących instalacji.

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE