Reklama

Terroryści uprowadzili wiceburmistrza Jarocina [WIDEO]

Opublikowano:
Autor:

Terroryści uprowadzili wiceburmistrza Jarocina [WIDEO] - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości

Ponad 20 uzbrojonych po zęby i zamaskowanych kobiet oraz mężczyzn wzięło udział w uprowadzeniu wiceburmistrza Jarocina Roberta Kaźmierczaka i jego żony Małgorzaty Niestrawskiej-Kaźmierczak. Do zdarzenia doszło w jarocińskiej Parowozowni.

Mamy nagranie wideo oraz zdjęcia!

– Dzisiejszy pokaz był podsumowaniem dwóch dni szkolenia na wagonach. Uczyliśmy się, jak szturmować wagon, jak do niego podchodzić, jak obezwładniać napastników. Krótki pokazik na samym końcu przedstawiał to wszystko, czego się nauczyliśmy – poinformował „Fizyk”, dowódca SGO Śląsk.

- Jadąc tutaj tak naprawdę nie wiedziałem, na co jadę, i w jakiej roli. Dopiero tutaj się okazało, chwilę przed wejściem do tego wagonu, że mam występować w roli zakładnika – powiedział Robert Kaźmierczak, zastępca burmistrza Jarocina.

Co to takiego SGO? Na ich stronie internetowej czytamy m.in. „Formacja – to słowo brzmi dumnie, ale daleko nam do popadania w samozachwyt i tendencji tworzenia jakiś sztywnych jak wykrochmalony mundur struktur. SGO jest po prostu grupą zaangażowanych pasjonatów policyjnych i wojskowych jednostek specjalnych. Poszerzamy naszą wiedzę w sposób interdyscyplinarny, pracujemy nad swoją kondycją, współpracujemy z instruktorami i weteranami takich jednostek jak Formoza, SPAP, GROM czy JWK. Wszystko to realizujemy dzięki samodyscyplinie, pozytywnemu podejściu i akceptacji ze strony ludzi, którzy są dla nas autorytetami”.

SGO działa od 2010 roku i ma w Polsce 6 oddziałów. Należy do niego około 70 osób.


 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE