Reklama

Reklama

Termin składania wniosków o wsparcie dla rolników przedłużony

Opublikowano: czw, 1 paź 2020 10:07
Autor:

Termin składania wniosków o wsparcie dla rolników przedłużony   - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości

Reklama

Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa przesunęła termin przyjmowania wniosków o finansowe wsparcie dla rolników, których gospodarstwa zostały szczególnie dotknięte kryzysem związanym ze stanem epidemii.

 

Pomoc, która pochodzi z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich to jednorazowa płatność ryczałtowej. Jej wysokość uzależniona jest od rodzaju i skali prowadzonej produkcji. Maksymalna kwota nie może jednak przekroczyć 7 tys. euro (ok. 32 tys. zł).

 

ARiMR będzie przyjmowała wnioski od rolników, których gospodarstwa zostały szczególnie dotknięte kryzysem związanym ze stanem epidemii o tydzień dłużej - do środy - 7 października.

 

[o tym komu przysługuje dodoatkowy zasiłek opiekuńczy - przeczytasz TUTAJ]

 

Pomocą objęte zostaną osoby pracujące w następujących sektorach produkcji rolniczej:

bydła mięsnego, krów typu mlecznego i kombinowanego, świń, owiec, kóz, drobiu rzeźnego, drobiu nieśnego i upraw roślin ozdobnych w szklarniach ogrzewanych lub tunelach foliowych ogrzewanych.

 

[od 1 października dostępna jest Karta Jarociniaka - więcej szczegółó na ten temat znajdziesz TUTAJ]

 

O przyznanie pomocy mogą wnioskować rolnicy w przypadku, gdy rolnik lub jego małżonek:

1. Według stanu na dzień 1 marca 2020 r. był posiadaczem co najmniej:

a) 3 sztuk samców gatunku bydło domowe, których wiek wynosił co najmniej 12 miesięcy i nie więcej niż 24 miesiące,

b) 3 sztuk krów, samic bydło domowe typu użytkowego mlecznego lub typu użytkowego kombinowanego, których wiek przekraczał 24 miesiące,

c) 10 sztuk samic gatunku owca domowa, których wiek wynosił co najmniej 12 miesięcy,

d) 5 sztuk samic gatunku koza, których wiek wynosił co najmniej 12 miesięcy,

e) 1 sztuki zwierzęcia gatunku świnia i zgłosił urodzenie co najmniej 21 sztuk świń, które nastąpiło w okresie od 1 listopada 2019 r. do 31 maja 2020 r. oraz ten rolnik lub jego małżonek do dnia zakończenia naboru wniosków o przyznanie pomocy prowadzi działalność rolniczą w zakresie chowu lub hodowli co najmniej jednego z gatunków zwierząt, których był posiadaczem w dniu 1 marca 2020 r.

2. Według stanu na dzień 1 marca 2020 r. prowadził produkcję drobiu hodowlanego w związku z prowadzeniem produkcji jaj wylęgowych kur rzeźnych w rozmiarze co najmniej 1 000 sztuk.

3. Według stanu na dzień 1 marca 2020 r. prowadził produkcję: a) kurcząt rzeźnych w rozmiarze co najmniej 1000 sztuk, b) gęsi rzeźnych w rozmiarze co najmniej 1000 sztuk, c) indyków rzeźnych w rozmiarze co najmniej 1000 sztuk, - oraz w okresie od dnia 15 marca 2020 r. do dnia 15 czerwca 2020 r. dokonał przemieszczenia kurcząt rzeźnych, gęsi rzeźnych lub indyków rzeźnych.

4. W 2020 r. prowadził uprawę roślin ozdobnych w: a) szklarniach ogrzewanych o powierzchni uprawy co najmniej 25 m2, b) tunelach foliowych ogrzewanych o powierzchni uprawy co najmniej 50 m2.

 

Wnioski na formularzu udostępnionym przez ARiMR będą przyjmowały biura powiatowe Agencji Można je składać osobiście, drogą elektroniczną (ePUAP) bądź przesyłką pocztową.

 

[jesteś przedsiebiorcą, masz firmę - skorzystaj z pokazji i przystąp do akcji #wspieramjarocinskie - więcej na ten temat przeczytasz TUTAj]

 

Wypłata pieniędzy na konto rolnika nastąpi w miesiącu wydania przez kierownika biura powiatowego ARiMR decyzji o przyznaniu pomocy. Decyzje te będą wydawane w terminie do 75 dni od dnia zakończenia naboru wniosków.

 

Więcej informacji na temat finansowego wsparcia dla rolników można znaleźć na: www.arimr.gov.pl, pod numerem bezpłatnej infolinii 800-38-00-84 oraz w punktach informacyjnych biur powiatowych, między innymi w Jarocinie oraz w oddziałach regionalnych ARiMR-u.

 

 

 

 

Z nami zawsze będziesz na bieżąco! Nie masz czasu na wyjście do sklepu? Wolisz czytać na tablecie, smartonie lub komputerze? Nasza Gazeta dostępna również on-line - ZOBACZ TUTAJ - E-wydanie Gazety Jarocińskiej.

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.

 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.