Reklama

Teren inwestycyjny w Jarocinie sprzedany. Burmistrz: To bardzo dobra wiadomość, która wpisuje się w prorozwojowe działania

Opublikowano:
Autor:

Teren inwestycyjny w Jarocinie sprzedany. Burmistrz: To bardzo dobra wiadomość, która wpisuje się w prorozwojowe działania  - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości

Jarocin. Jedna z jarocińskich firm kupiła od gminy 2,5 hektarową działkę położoną między ulicami Zaciszna i Przemysłowa. Zamierza tam uruchomić produkcję.

 

Teren, który został sprzedany to słynna działka, którą pod koniec 2018 roku zainteresowani byli zagraniczni inwestorzy. Zamierzali oni pobudować w naszym mieście fabrykę farmaceutyczną [więcej na ten temat czytaj TUTAJ.

 

Pojawienie się inwestorów, które miało miejsce w środku kampanii przed ówczesnymi wyborami samorządowymi, odbiło sie szerokim echem (przylecieli do miasta helikopterem). Potem władze miasta informowały o kolejnych posunięciach w sprawie. Fabryka farmaceutyczna w mieście jednak nie stanęła. 

 

Po jakimś czasie okazało się, że z transakcji nic nie wyjdzie, ponieważ zagraniczna firma wycofała się z inwestycji w Jarocinie [więcej na ten temat czytaj TUTAJ], choć jej siedziba jeszcze długo potem była zarejestrowana w naszym mieście przy ulicy Przemysłowej.

 

Teren inwestycyjny w Jarocinie sprzedany. Burmistrz: To bardzo dobra wiadomość, która wpisuje się w prorozwojowe działania 

 

Teraz temat sprzedaży działki niespodziewanie wrócił. Tym razem jednak burmistrz Adam Pawlicki do ostatniej chwili nie informował o negocjacjach i planowanym zawarciu transakcji z innym inwestorem.

 

Zrobił to dopiero po podpisaniu umowy. Teren - 2,5 hektara sprzedała gminna spółka Jarocińska Agencja Rozwoju za 3,3 miliona złotych.

 

[wielka wymiana sieci podziemnych w centrum Jarocin trwa - więcej szczegółów na ten temat znajdziesz TUTAJ]

 

Nabywcą została jedna z jarocińskich firm z branży opakowaniowej.

 

- Przy podpisywaniu umowy notarialnej właściciele zastrzegli sobie poufność i nie podawanie nazwy przedsiębiorstwa - informuje wiceburmistrz Bartosz Walczak.

 

Z kolei Adam Pawlicki stwierdza:

 

To bardzo dobra wiadomość, która doskonale wpisuje się w prorozwojowe działania, które realizujemy na terenie gminy Jarocin. Pozyskane środki pozwolą nam na wykonanie kolejnych, ważnych dla mieszkańców przedsięwzięć.

 

Budowa nowego zakładu produkcyjnego między ulicami Zaciszną i Przemysłową ma ruszyć w przyszłym roku.

 

Póki co gmina przystąpiła do budowy drogi łączącej ulice Zaciszną z Przemysłową, która będzie do niego prowadziła. Powstaje tam także sieć kanalizacji deszczowej i sanitarnej. Koszt to 1 miliona 550 tysięcy złotych.

 

 

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.

 

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE