Reklama

Te pary przeżyły z sobą 50 lat. Jubileusze małżeńskie w gminie Kotlin

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości 21 par z gminy Kotlin świętowało 50-lecie pożycia małżeńskiego. Prezydent przyznał im Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie, a wręczył je wójt gminy Mirosław Paterczyk.

21 par z gminy Kotlin obchodziło w tym roku 50-lecie zawarcia małżeństwa. Z tej okazji prezydent Andrzej Duda przyznał im Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie. Samorząd Kotlina zorganizował z jubilatami spotkanie w Grill Barze Górski. 

Jubileusze małżeńskie w gminie Kotlin

 - Minęło 50 lat od chwili, gdy związaliście się państwo węzłem małżeńskim przyrzekając, że uczynicie wszystko, aby wasze małżeństwo było zgodne, szczęśliwe i trwałe. Przyrzeczenia tego dotrzymaliście, czego dowodem jest dzisiejsza uroczystość - mówił Michał Urbaniak, sekretarz gminy Kotlin. 

 
- W ciągu tych długich lat było na pewno wiele radosnych i pięknych momentów, ale zdarzały się chwile trudne i ciężkie. Jednak wszystkie te przeżycia związały was jeszcze bardziej, życie nauczyło was pokory i szacunku do drugiego człowieka. Jesteście państwo cudownym przykładem zgody i miłości małżeńskiej dla tych, którzy decydują się zawrzeć związek małżeński i założyć swoją rodzinę - zaznaczył sekretarz gminy.  

Jubilatom życzenia złożyły władze samorządowe   

Jednocześnie winszował zdrowia, wszelkiej pomyślności i szczęścia na dalsze lata wspólnego życia.

 - Życzę zdrowia, szczęścia, radości, wielu kolejnych jubileuszy, miłości i uśmiechu – powiedział do jubilatów Mirosław Paterczyk, wójt Kotlina.

Podobne życzenia złożył Czesław Moch, przewodniczący Rady Gminy Kotlin. 

Jubilaci otrzymali Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie. Medalami przyznanymi przez prezydenta uhonorował małżonków wójt Mirosław Paterczyk. Były też kwiaty i słodkie upominki.    
 
Jubilaci nie kryli radości z uroczystości i chętnie dzielili się wspomnieniami sprzed 50 lat i receptami na długoletnie pożycie   

 - Zgoda i wzajemnie zrozumienie to najważniejsze, bo inaczej razem tak długo byśmy nie byli ze sobą. Szczęśliwie doczekaliśmy się trójki dzieci i sześcioro wnucząt – mówi Zofia Gielniak z Kotlina.

Pół wieku razem udało się też przeżyć państwu Wandzie i Władysławowi Woźniakom z Kotlina.

– Ważne, aby być dla siebie dobrym i mieć dużo dzieci, a my wychowaliśmy  czwórkę. Na szczęście dopisywało nam zdrowie, to możemy powiedzieć, że mamy wszystko – mówi Wanda Woźniak z Kotlina.

- Poznaliśmy się na zabawie w Sławoszewie – dodaje pan Władysław. 

W taki sam sposób swoją małżonkę poznał znany w gminie Kotlin były radny i sołtys Parzewa – Stefan Taczała.        

Jubilat: „Łóżko zawsze godzi małżonków” 


 - Pamiętam ten dzień, jak dzisiaj. Przyszedłem z wojska poszedłem na zabawę i tam wpadła mi w oko i co miałem zrobić? Pamiętam, że byłem w białym golfie, który dostałem od mamy na wyjście z wojska - opowiada samorządowiec.

   
Dwa lata byli parą zanim stanęli na ślubnym kobiercu. Jaka jest recepta na udane  pożycie małżeńskie?             
                                                                 

- Miłość i wzajemnie wsparcie oraz zgoda, która buduje. Nie ma takiego małżeństwa, które zawsze żyłoby w zgodzie. Są różne sytuacje, zdarzenia, ale łóżko zawsze godzi (śmiech). Ja gniewam się z żoną, ale z drugą moją połówką już nie - śmieje się Stefan Taczała. Państwo Stanisława i Stefan Taczała wychowali czwórkę dzieci. Doczekali się czworo wnucząt i dwoje prawnucząt. 

  
 W uroczystości wzięły następujące pary:


1. Bolesław i Irena Bartosik
2. Bogdan i Halina Biegańscy
3. Feliks I Ewa Bigos
4. Tadeusz i Jadwiga Czajka
5. Edward I Genowefa Dekert
6. Zbigniew i Maria Genstwa
7. Edmund i Zofia Gielniak
8. Stanisław i Bożena Gościńczyk
9. Stanisław i Maria Krysztofiak
10. Stefan i Stanisława Taczała
11. Władysław i Wanda Woźniak

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy