Reklama

Tarkett Orzechowo - Atrakcyjna praca w światowym koncernie

Opublikowano: pon, 29 maj 2017 13:39
Autor:

Tarkett Orzechowo - Atrakcyjna praca w światowym koncernie - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości

Każdego dnia na całym świecie Grupa Tarkett sprzedaje ponad 1,3 miliona metrów kwadratowych podłóg. Niewiele osób wie, że część tej produkcji odbywa się w Orzechowie, gdzie znajduje się polska fabryka należąca do tego międzynarodowego koncernu - jednego z największych światowych producentów materiałów podłogowych.

- Dlaczego nie jesteśmy dobrze znani w Polsce? - zastanawia się Aleksander Borowiec, dyrektor orzechowskiej fabryki, członek zarządu firmy Tarkett Polska. - Jedną z przyczyn może być fakt, że prawie całą produkcję wysyłamy na eksport.

Atrakcyjna praca
Orzechowska fabryka Tarkettt zatrudnia aktualnie około 350 osób. - W związku z bardzo dużym popytem na nasze wyroby systematycznie zwiększamy produkcję, dlatego planujemy w najbliższym czasie zatrudnić nawet kilkadziesiąt nowych osób na różnych stanowiskach - mówi dyrektor. - Co oferujemy naszym pracownikom? Pracę w międzynarodowej firmie o ugruntowanej pozycji na rynku, zapewniającej wysokie standardy pracy i BHP. Możliwość doskonalenia i poznawania nowych technologii. Stawki godzinowe w zależności od umiejętności i doświadczenia, Pakiet specjalnych dodatków do wynagrodzenia. Możliwość dowozu do Orzechowa. Prywatną opiekę medyczną, a także świadczenia z Zakładowego Funduszu Świadczeń Socjalnych, w tym: bony i paczki na święta, dopłaty do wypoczynku, imprezy integracyjne itd. - wylicza Aleksander Borowiec.


Początki firmy
Początki koncernu Tarkett sięgają XIX wieku. W 1886 roku w Ronneby w Szwecji otwarto pierwszą fabrykę produkującą wysokiej jakości materiały podłogowe. Przez wiele lat firma rozwijała się i łącząc się z innymi przedsiębiorstwami poszerzała asortyment. W 1997 roku w wyniku połączenia firmy Tarkett z częścią firmy Sommer Allibert powstało przedsiębiorstwo produkujące wyłącznie materiały podłogowe stając się jednym z największych producentów i dystrybutorów podłóg elastycznych na świecie. Tarkett jest również jednym z liderów na rynku podłóg drewnianych.

Światowy lider
Grupa Tarkett osiągając w 2016 roku poziom sprzedaży w wysokości ponad 2,7 miliarda euro stała się światowym liderem w innowacyjnych rozwiązaniach w zakresie podłóg oraz nawierzchni sportowych. Oferuje szeroką gamę produktów z winylu, linoleum, gumy, drewna i laminatów oraz wykładziny dywanowe. Grupa obsługuje klientów w ponad 100 krajach. Zatrudnia ponad 12.500 pracowników na całym świecie. Tarkett sprzedaje każdego dnia ponad 1,3 miliona metrów kwadratowych podłóg dla szpitali, szkół, domów, hoteli, biur, centrów handlowych i sklepów oraz obiektów sportowych. Produkcja odbywa się w 34 fabrykach zlokalizowanych na całym świecie.

Tarkett Polska
W Polsce firma Tarkett pojawiła się w 1994 roku początkowo zajmując się wytwarzaniem półproduktów wykorzystywanych do produkcji deski podłogowej. - Zaangażowanie, solidność i otwartość na nowe wyzwania oraz odpowiednie uwarunkowania rynkowe doprowadziły do podjęcia decyzji o rozbudowie fabryki i powiększeniu produkcji o wyroby gotowe: deski i panele podłogowe. Rozbudowę zakładu zakończono w czerwcu, a produkcję uruchomiono we wrześniu 2006 roku - opowiada Aleksander Borowiec, dyrektor fabryki w Orzechowie. - Produkujemy aktualnie ponad 200 wariantów podłóg, różniących się kolorystyką, wymiarami i rodzajem użytych materiałów. Technologia obejmuje trzy główne etapy: suszenie drewna, produkcje warstw i wreszcie produkcję wyrobu końcowego, drewnianych paneli podłogowych - tłumaczy Borowiec.

Ekologiczna produkcja
Produkowane w Orzechowie podłogi to panele jedno- i trzyrzędowe, a więc najcenniejsze i najładniejsze podłogi, poszukiwane przez odbiorców z całego świata. Ponad 90% produkcji wysyłana jest na eksport, przede wszystkim do krajów skandynawskich. - W trosce o ochronę środowiska naturalnego, pomimo szerokiej gamy gatunków drewna, nigdy nie stosujemy tropikalnych gatunków, którym grozi wyginięcie. Używamy wyłącznie drewno z lasów zakładanych przez człowieka, o gwarantowanym ponownym zalesieniu oraz posiadających certyfikaty pochodzenia. Stawiamy na ekologię i ochronę środowiska - mówi dyrektor.

Dynamiczny rozwój
- Od kilku lat utrzymuje się systematyczny wzrost popytu na nasze wyroby. Fabryka bliska jest osiągnięcia w tym roku maksimum wykorzystania zdolności produkcyjnych. Opracowujemy i realizujemy program inwestycyjny, który zakłada wielomilionowe inwestycje do roku 2020, dzięki którym wzrosną zdolności produkcyjne oraz zostaną wprowadzone nowe technologie. Program zakłada również szereg działań nakierowanych na pracowników, takich jak plany rozwoju indywidualnego i podnoszenie kompetencji, ciągłą poprawę warunków pracy oraz dalszy rozwój sfery wsparcia socjalnego. Jeżeli chcecie znaleźć nową pracę to zapraszamy do nas - mówi dyrektor Aleksander Borowiec.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.