Reklama

Takiego osiedla w Jarocinie nie było. Zobacz, co dla nas szykują [SONDA]

Opublikowano:
Autor:

Takiego osiedla w Jarocinie nie było. Zobacz, co dla nas szykują [SONDA] - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości

Już jakiś czas temu Jarocińskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego zapowiadało budowę osiedla, jakiego w Jarocinie jeszcze nie było. A burmistrz Adam Pawlicki w ubiegłorocznej kampanii wyborczej stwierdził: - Za nami kawał dobrej roboty, teraz możemy sobie pozwolić na luksusy. Jakie luksusy szykuje dla jarociniaków i nie tylko JTBS?

 

W siedzibie Jarocińskiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego odbyła się konferencja prasowa. Oprócz dziennikarzy przybyli na nią - burmistrz Adam Pawlicki, jego Zastępca Bartosz Walczak oraz prezes JTBS-u Jerzy Wolski.

 

Tematem spotkania była budowa nowego osiedla w Jarocinie. Ma ono powstać w bezpośrednim sąsiedztwie już istniejącego osiedla Rzeczpospolita. Będzie jednak zupełnie inne niż wszystkie osiedla w mieście. Na czym będzie polegała różnica?

 

Otóż nowe osiedle - nazwane Zielone Tarasy - będzie się składało z siedmiu bloków cztero- i sześciokondygnacyjnych. W sumie mają powstać 144 mieszkania.

 

Każdy z nich będzie miał apartamenty dwupoziomowe na ostatniej kondygnacji z antresolą i tarasami (nawet 15 m2) oraz garaże podziemne. - W bardzo wysokim standardzie - deklaruje Jerzy Wolski, prezes Jarocińskiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego.

 

Na osiedlu znajdzie się też budynek usługowy, a w nim: przedszkole, restauracja, pralnia oraz lokale biurowe i usługowe. - Chcielibyśmy, aby to osiedle spełniało nie tylko rolę mieszkalną ale i rekreacyjno-wypoczynkową - zapowiada Wolski. Dlatego przewidziane są tereny zieleni czy placu zabaw. Mają się tez pojawić specjalne alejki do biegania.

 

Oferta - jak zapewnia szef JTBS-u - skierowana jest nie tylko do osób zamożniejszych. Mieszkania będą dostępne w dwóch modelach finansowania - w systemie deweloperskim oraz z opcją partycypacji i wykupu po 15 latach.

 

 

- Drugi wariant jest skierowany do ludzi, którzy dziś nie mogą sobie pozwolić na kredyt. Chcemy im dać szansę na mieszkanie w wysokim standardzie – tłumaczy Jerzy Wolski. - Stawka czynszowa będzie na pewno znacznie niższa niż oferuje to rynek prywatny w Jarocinie - zapewnia.

 

 

JTBS już rozpoczął nabór wniosków od zainteresowanych zamieszkaniem na osiedlu Zielone Tarasy. Z informacji prezesa Wolskiego wynika, że zainteresowanie jest spore. Sama budowa bloków ma ruszyć na wiosnę i potrwać około 3 lat.

 

- Chcemy od razu wybudować wszystkie mieszkania. Tak, aby nasi klienci mieli świadomość, że to, co sprzedajemy dostana od razu - informuje Jerzy Wolski.

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się. Również w sieci.  

Redakcja

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE