Reklama

Takiego osiedla nie ma w całej Wielkopolsce - będzie w Jarocinie

Opublikowano:
Autor:

Takiego osiedla nie ma w całej Wielkopolsce - będzie w Jarocinie - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości

- Na razie mamy koncepcję. Wkrótce ogłosimy przetarg na wykonanie projektu. Wtedy też będzie wiadomo, jakie będą koszty - mówi Jerzy Wolski, prezes Jarocińskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego, które zamierza pobudować w Jarocinie ekskluzywne osiedle mieszkaniowe.Czego możemy się spodziewać? W cztero- i siedmiopiętrowych budynkach powstanie około 170 mieszkań. Największe to dwupoziomowe apartamenty z kominkiem i kilkunastometrowym tarasem. Będą też windy oraz podziemne parkingi.

- Nie będą to parkingi podziemne w dosłownym tego słowa znaczeniu. My nie idziemy w głąb ziemi. Parkingi zostaną pobudowane na poziomie zero, co spowoduje naturalne wywyższenie terenu, na którym powstaną budynki mieszkalne - tłumaczy szef JTBS-u.

Budynki mieszkalne zostaną usytuowane na obrzeżach osiedla. - W środku powstanie miejsce rekreacyjno-wypoczynkowe z dużą ilością zieleni, z alejkami, placami zabaw i oczkami wodnymi. Planujemy także obiekt, w którym zlokalizowane będzie przedszkole i żłobek oraz punkty usługowe typu pralnia czy fryzjer. Na górnej kondygnacji tego budynku zaprojektowana zostanie restauracja z możliwością wyjścia na taras usytuowany na dachu - zdradza prezes JTBS-u.

Jego zdaniem osiedle będzie wyjątkowe. - W najbliższej okolicy na pewno takiego nie ma. Prawdopodobnie w Poznaniu też. Nie ukrywam, że koncepcja powstała w mojej głowie. Na jej podstawie za chwilę przygotowany zostanie projekt tego osiedla. Planujemy zakończyć kompletowanie dokumentacji projektowej wraz z pozwoleniem na budowę w kwietniu - maju przyszłego roku. Wówczas będziemy też wiedzieli, jakie są koszty - stwierdza Wolski. Przyznaje, że obecnie JTBS jest na etapie badania rynku.

Więcej szczegółów - między innymi gdzie powstanie nowe osiedle, jaka będzie oferta nabycia mieszkania i do kogo zostanie skierowana - przeczytasz w najnowszym wydaniu „Gazety Jarocińskiej”.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE