Reklama

Tajemniczy inwestor zadzwonił do burmistrza przed wyborami. Wyląduje w Jarocinie

Opublikowano: czw, 4 paź 2018 11:29
Autor:

Tajemniczy inwestor zadzwonił do burmistrza przed wyborami. Wyląduje w Jarocinie - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości

Kolejnego inwestora, który jest zainteresowany pobudowaniem fabryki na terenie gminy Jarocin zapowiada burmistrz Adam Pawlicki.

 

To nie pierwszy raz, kiedy włodarz gminy podaje taką informację i nie pierwszy raz, kiedy robi to w kampanii wyborczej, a na dodatek inwestor jest na tyle ważny, że nie można zdradzić kim jest.

 

Na profilu Adama Pawlickiego, kandydata na burmistrza na kolejną kadencję pojawił się zaskakujący wpis.

 

 

„Odebrałem przed chwilą ciekawy telefon. Dzwonił do mnie inwestor z branży farmaceutycznej. Szuka terenu pod budowę swojej nowej fabryki i zainteresował go Jarocin. Jutro (w czwartek - 4 października) ma przylecieć, aby obejrzeć grunty osobiście i porozmawiać o możliwościach zainwestowania w gminie Jarocin.”

 

 

Czy to blef wyborczy podany na potrzeby kampanii, czy fakt? Przed wyborami w 2014 roku mieliśmy sytuacje do złudzenia podobną do tej. Adam Pawlicki, wówczas prywatny przedsiębiorca, tuż przed kampanią wyborczą szumnie zapowiadał:

 

 

Na pytania o szczegóły, Pawlicki nie chciał odpowiedzieć. Ile miejsc pracy zostanie utworzonych? - To jest objęte tajemnicą. Za ile firma chce kupić teren? - Też nie mogę powiedzieć. (...)

 

 

W ciągu kilkunastoletnich rządów Adama Pawlickiego tych zapowiadanych inwestorów było już co najmniej kilku z różnych branż. Żaden jednak w Jarocinie nie zaistniał. Dopiero w ubiegłym roku burmistrzowi udało się sprzedać grunt w strefie inwestycyjnej w Golinie pod budowę ubojni kurczaków.

 

 

Jak będzie tym razem? Czy zapowiadany inwestor z branży farmaceutycznej rzeczywiście zląduje w Jarocinie? Chcieliśmy poprosić o komentarz burmistrza Pawlickiego, jednak nie odbierał telefonu.  Będziemy jeszcze próbować o informować o sprawie na bieżąco.

 

[AKTUALIZACJA]

Burmistrz Adam Pawlicki potwierdza: - Tak. To prawda. Jest inwestor zainteresowany terenami w Jarocinie. Już raz tu byli je obejrzeć. Kilka dni temu przysłali list intencyjny, że chcą zainwestować. A teraz przylatują, żeby jeszcze raz obejrzeć tereny, które im zaproponowaliśmy i porozmawiać o szczegółach. O ile wiem, chcą zainwestować 15 milionów euro i pobudować fabrykę leków - twierdzi burmistrz Adam Pawlicki. Jak podaje iInwestorem jest Szwedzki Fundusz Inwestycyjny. Pawlicki zaproponował teren w Golinie, który w miejscowym planie zagospodarowania jest przeznaczony pod przemysł.

[AKTUALIZACJA 10:20]

Helikopter wylądował na płycie głównej Jarocin Sport. Wysiadło z niego kilka osób, na które czekał burmistrz Adam Pawlicki. Po wymianie kilku zdań powitania wszyscy udali się do siedziby Jarocin Sport. Wizyta ma trwać kilka godzin. Nie wiadomo czy goście polecą do Goliny. O rozwoju sytuacji będziemy informować.

 

[11:30]

Miejska strona informuje

[12:00]

Z nieoficjalnych informacji wynika, że do Jarocina przylecieli przedstawiciele firmy White Cloud Capital. Na stronie internetowej podmiotu można wyczytać, że WCC to prywatna, rodzinna firma inwestycyjna, która „inwestuje kapitał strategiczny i kapitał podwyższonego ryzyka w szybko rozwijające się przedsiębiorstwa w wybranych branżach, głównie w Europie, Azji i Pacyfiku. Inwestujemy zarówno w firmy rodzinne”.

 

[13:17]

- Lokalizacja Jarocina między Berlinem a Warszawą jest bardzo atrakcyjna - podkreśla przedstawiciel inwestora Jonas Martin-Löf po obejrzeniu terenów w naszej okolicy. W Jarocin Sport trwa spotkanie z mediami. Wkrótce pokażemy materiał wideo z konferencji. Przedsiębiorcy potwierdzili, że reprezentują WCC. Decyzja, co do ewentualnej lokalizacji firmy na naszym terenie ma zapaść w przyszłym tygodniu.

- Chcemy wejśc na rynek tak szybko jak to możliwe, jest wielkie zapotrzebowanie na nasze produkty - zapowiada  Jonas Martin-Löf, współzałożyciel i partner White Cloud Capital  

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE