Urząd Miejski w Jarocinie cały czas prowadzi nabór do żłobków na terenie gminy Jarocin.
Kto może zostać przyjęty do żłobków w gminie Jarocin?
W Jarocinie do niedawana było 7 żłobków, które miały charakter niepubliczny. W ostatnim czasie samorząd pobudował 4 nowe - tym razem publiczne, placówki: nie tylko w mieście:
- w Prusach,
- w Potarzycy (ul. Wyzwolenia 65),
- w Witaszycach (ul. Szkolna 1A),
- przy Szkole Podstawowej nr 3 w Jarocinie (ul. Wrocławska 168).
Nie tylko do nich, ale do wszystkich można jeszcze zapisać swoje dziecko na kolejny rok szkolny 2026/2027. Rekrutacja obejmuje dzieci:
- od ukończenia 20. tygodnia życia,
- do końca roku szkolnego, w którym dziecko kończy 3 lata,
- w wyjątkowych przypadkach - do 4. roku życia.
Jak i gdzie złożyć wniosek o przyjęcie dziecka do żłobka?
Nabór prowadzony jest wyłącznie na wolne miejsca, a o przyjęciu decyduje liczba punktów uzyskanych na podstawie kryteriów wskazanych we wniosku, który jest dostępny:
- online TUTAJ,
- w wersji papierowej w Biurze Obsługi Miasta (Ratusz, Rynek 1),
- w sekretariatach szkół, przy których znajdują się żłobki.
Wypełniony formularz należy złożyć w jeden z dwóch sposobów:
- w sekretariacie szkoły przy wybranym żłobku (od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00-15.00),
- w Biurze Obsługi Miasta (Ratusz, Rynek 1).
Dodatkowe informacje na temat naboru można uzyskać telefonicznie pod numerami:
- (62) 749-96-62,
- (62) 749-96-64.
„Zachęcamy do składania wniosków i zapoznania się z zasadami rekrutacji” - apeluje jarociński magistrat.
Komentarze (0)