Reklama

Szukają gazu w Rogusku

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: pixabay

Szukają gazu w Rogusku - Zdjęcie główne

foto pixabay

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości W okolicach miejscowości Radlin, Chwalęcin, Solec i Zaniemyśl odkryto złoża gazu ziemnego. Teraz Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo SA. prowadzi prace poszukiwawcze i wierci otwór w Rogusku (gm. Nowe Miasto)

Reklama

Otwór powstanie na gruntach rolnych. Prace poszukiwawcze prowadzone są we współpracy z firmą Orlen Upstream Sp. z o. o.

Jak czytamy w informacji udostępnionej przed Urząd Gminy w Nowym Mieście, projektowana całkowita długość końcowa otworu Rogusko-1K wynosi 3170 m, a całkowita planowana głębokość to 3099 m. Oznacza to, że od pewnej głębokości otwór będzie odchylony od pionu.


Prace wiertnicze w Rogusku

W maju rozpoczęto prace przygotowawcze, polegające na dostosowaniu drogi dojazdowej oraz budowie placu wiertniczego, na którym stoi urządzenie wiertnicze oraz cała infrastruktura umożliwiająca prowadzenie wiercenia i niezbędnych zabiegów.

„Zakładamy, że rozpoczęte pod koniec lipca wiercenie otworu Rogusko-1K wraz z niezbędnymi testami potrwa co najmniej 6 miesięcy. Po zakończeniu wierceń odbędą się testy eksploatacyjne, a następnie urządzenie wiertnicze zostanie zdemontowane. W dalszej kolejności, w zależności od wyniku prac, planowana jest częściowa lub całkowita rekultywacja placu wiertniczego” – czytamy w informacji.

Docelowo na miejscu zostanie niewielka głowica zabezpieczająca otwór, w ogrodzonym obszarze o powierzchni kilkunastu metrów kwadratowych.

Na zlecenie PGNiG, jako operatora, prace wiertnicze realizuje firma EXALO Drilling.

Szukają gazu w Nowym Mieście

Mieszkańcy mogą odczuć pewnie niedogodności, jak odgłosy urządzeń, zwiększony ruch samochodowy i nocne oświetlenie placu wiertniczego. Prace będą prowadzone w systemie całodobowym, a obok placu stanie flara do spalania gazu podczas testów, czego wymagają przepisy i specyfika prowadzonych prac.

Nowe Miasto. Przerwy w dostawie wody

W związku z trwającymi od 16 lipca pracami wiertniczymi przy otworze poszukiwawczym Rogusko-1K, od  godz. 8:00 do 14:00 mogą wystąpić zakłócenia w dostawie wody. Możliwe chwilowe braki oraz spadek ciśnienia wody.

ZOBACZ TEŻ

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy