Reklama

Szpital potrzebuje pieniędzy. Odda udziały w zamian za...

Opublikowano:
Autor:

Szpital potrzebuje pieniędzy. Odda udziały w zamian za...  - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości

Burmistrz Adam Pawlicki zaoferował pomoc finansową gminy Jarocin przy modernizacji szpitala i zaproponował, żeby pozostałe samorządy powiatu - Kotlin, Żerków i Jaraczewo - postąpiły podobnie.

W związku z tym na ostatnim posiedzeniu połączonych komisji budżetu i zdrowia rady powiatu Stanisław Martuzalski zapytał, czy to oznacza, że nasza lecznica w zamian będzie pozbywała się udziałów w spółce, która nią zarządza. - Rozumiem, że ta pomoc wiązałaby się z przekazaniem gminom udziałów o takiej samej wartości? - zapytał radny.

Prezes szpitala Marcin Jantas przyznał, że propozycja wsparcia finansowego ze strony burmistrza Jarocina padła przy okazji podpisywania umowy z firmą, która wykona dokumentację modernizacji lecznicy. - Trzeba podkreślić, że pacjentami szpitala są mieszkańcy powiatu, a nie tylko gminy Jarocin. Co prawda jest ona największa i tu znajduje się siedziba szpitala, ale są w nim leczeni również mieszkańcy pozostałych gmin. Moim zdaniem wszystkim równie mocno powinno zależeć na tym, żeby ten szpital miał się jak najlepiej, bo zabezpiecza potrzeby zdrowotne całego powiatu - argumentował prezes Jantas. I zapewnił: - Jeśli nawet doszłoby do przekazania udziałów, na pewno nie spowoduje to, że powiat straci kontrolę nad szpitalem.

Na co szpitalowi potrzebne są dodatkowe fundusze - czytaj w „Gazecie Jarocińskiej”.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE