Reklama

Szpital bez bólu w Jarocinie

Opublikowano:
Autor:

Szpital bez bólu w Jarocinie - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości

Przygotowywali się przez kilka miesięcy. W tym czasie 37 lekarzy i 72 pielęgniarki przez trzy miesiące szkolili się pod kątem monitorowania i leczenia tak zwanego bólu ostrego. Te zakończyły się egzaminem, który zdała cała załoga.

 

Efektem jest certyfikat „Szpital bez bólu”, który uzyskała nasza lecznica. - Z tego, co wiem, jesteśmy jedyną placówką w okolicy z takim certyfikatem. Nie ma go Pleszew, Krotoszyn, Środa Wlkp. Najbliższe tego typu szpitale są prawdopodobnie w Poznaniu - podkreśla Włodzimierz Budzyński, dyrektor do spraw medycznych jarocińskiej lecznicy.

Certyfikat został wydany przez Polskie Towarzystwo Badania Bólu we współpracy z Polskim Towarzystwem Anestezjologii i Intensywnej Terapii, Polskim Towarzystwem Ginekologicznym, Towarzystwem Chirurgów Polskich oraz Polskim Towarzystwem Ortopedycznym i Traumatologicznym. - Zaświadczyli oni, że Szpital Powiatowy w Jarocinie spełnia wszystkie wymagane kryteria - podkreśla prezes Leszek Mazurek.

Szpital będzie mógł się posługiwać uzyskanym certyfikatem przez trzy najbliższe lata. - Po tym okresie będziemy starać się o jego przedłużenie. Natomiast w marcu 2018 roku zamierzamy ubiegać się o certyfikat „bólu przewlekłego”. Spełniając oczekiwania naszych pacjentów, szpital stosuje się do Ustawy o prawach pacjenta, przyznając chorym prawo do uśmierzania bólu - zapewnia szef placówki.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE