Reklama

Szpetny, betonowy, wysoki, bez zgłoszenia

Opublikowano:
Autor:

Szpetny, betonowy, wysoki, bez zgłoszenia - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości

„Szpetny” betonowy płot na Bogusławiu. Jest nielegalny?  Radny interweniuje

 

Przy działkach na ul. Wrzosowej w Jarocinie wybudowano betonowe opłotowanie. Nie wszystkim mieszkańcom podoba się wysoki parkan, który zasłonił sąsiadujący z terenem park. W sprawie interweniował radny miejski. - W miejscowym planie dla tego obszaru przewidziano funkcje usług, sportu i rekreacji, a także tereny zielone – uzasadnia Robert Kaźmierczak, członek klubu ZJ. - Tymczasem powstaje kilkaset metrów szpetnego betonowego płotu wysokości 2,5-3 m, co psuje przestrzeń i odgradza osiedle od widoku parku wpisanego do rejestru zabytków.

Miejscy urzędnicy twierdzą, w związku z obowiązującym miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego, inwestor nie musiał występować o warunki zabudowy. Właściciel nie musiał mieć też pozwolenia. Powinien się jednak zgłosić do starostwa i dokonać zgłoszenia budowy. Czy dopełnił obowiązku?  Starostwo Powiatowe w Jarocinie twierdzi, że „nie wydawało  pozwoleń na budowę oraz nie przyjmowało zgłoszeń zamiaru wykonania  jakichkolwiek robót budowlanych na przedmiotowych nieruchomościach.”  Tymczasem. -  Zgodnie z ustawą, budowa ogrodzeń od strony dróg, ulic, (...) miejsc publicznych oraz ogrodzeń o wysokości powyżej 2,20 m wymaga zgłoszenia do starosty - precyzuje Włodzimierz Buchwald, dyrektor Wydziału  Budownictwa i Środowiska SP w Jarocinie.

Do kogo należy działka na Bogusławiu? Co na niej powstanie? Czy płot jest nielegalny? Więcej o sprawie w Gazecie Jarocińskiej.

(nba)

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE