Reklama

Szefowa wydziału z jarocińskiego magistratu nagle straciła pracę [AKTUALIZACJA]

Opublikowano:
Autor:

Szefowa wydziału z jarocińskiego magistratu nagle straciła pracę [AKTUALIZACJA] - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości

Początkowo była szeregowym pracownikiem wydziału oświaty. Po odejściu poprzedniej szefowej - Bożeny Kubackiej, w styczniu 2017 roku [więcej na ten temat czytaj TUTAJ] przejęła jej obowiązki. Teraz z dnia na dzień została zwolniona. Jakie są przyczyny tak radykalnej decyzji przełożonych?

 Paulina Warzywoda, szefowa wydziału oświaty Urzędu Miejskiego w Jarocinie straciła pracę. Obecnie jest na trzymiesięcznym wypowiedzeniu. W tym czasie została zwolniona z obowiązku świadczenia pracy.
 

 

 

Jakie są przyczyny tak radykalnej decyzji pzrełozonych? Cały czas czekamy na wyjaśnienia i odpowiedzi na nasze pytania z urzędu miejskiego.

 

Sama zainteresowana tak opisuje całą sytuację:

 

 


- Zostałam wezwana do gabinetu sekretarza gminy Mariusza Gryski i w obecności wiceburmistrza Bartosza Walczaka zakomunikowano mi, że w wyniku przeprowadzonego audytu, mają dla mnie wypowiedzenie.

 

 

 

Audyt dotyczył całego urzędu miejskiego i miał usprawnić jego pracę.

 

 

- Nigdzie nie stwierdzono błędów, tylko u mnie. Trudno się teraz nie domyślać, czemu tak naprawdę miało to służyć. Wiedziałam, że coś się wokół mnie dzieje, ale nie spodziewałam się zwolnienia z pracy - zaznacza. I dodaje: - Tym bardziej, że odbyło się to w czasie nieobecności mojego bezpośredniego przełożonego wiceburmistrza Roberta Kaźmierczaka.         

 

 

 

Kaźmierczak nie chce komentować okoliczności zwolnienia swojej podwładnej. Podkreśla jedynie:

 

 

 

- W tej sytuacji można mieć różne urazy, jednak Paulina Warzywoda, odchodząc z pracy, zachowała pełen profesjonalizm, jeśli chodzi o zabezpieczenie spraw, którymi się zajmowała i za które była odpowiedzialna   

 

 

 

Paulina Warzywoda rozważa złożenie pozwu do Sądu Pracy przeciwko Urzędowi Miejskiemu w Jarocinie. 

 

 

 

 

 

Zwolniona urzędniczka jest mieszkanką gminy Żerków. W ubiegłorocznej kampanii wyborczej była kandydatką na radną żerkowskiej rady miejskiej z komitetu wyborczego "Razem dla Żerkowa" Jacka Kmiecia, kandydata na burmistrza gminy Żerków. Jednak ani ona ani Kmieć nie uzyskali wymaganego poparcia.   

 

 

Stanowisko Urzdu Miejskiego w Jarocinie w tej sprawie podamy wkrótce.

 

 

 

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się. Również w sieci.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE