Szaleńcza jazda przez wieś. Recydywa drogowa. Dostała 5.000 zł mandatu

Opublikowano:
Autor:

Szaleńcza jazda przez wieś. Recydywa drogowa. Dostała 5.000 zł mandatu - Zdjęcie główne
Autor: Policja - zdjęcie poglądowe | Opis: Jarocińscy policjanci zatrzymali 22-latkę, która w obszarze zabudowanym jechała z prędkością 121 km/h

reklama
Udostępnij na:
Facebook
Wiadomości121 km/h w miejscu, gdzie obowiązuje ograniczenie do 50 km/h – taką prędkością poruszała się 22-letnia mieszkanka gminy Jarocin. Kobieta została zatrzymana przez policjantów w Twardowie. Wykroczenia dopuściła się w warunkach recydywy.
reklama

 Policja w Jarocinie poinformowała o młodej kobiecie, która rażąco naruszyła przepisy ruchu drogowego. 

121 km/h w obszarze zabudowanym

Do zdarzenia doszło w piątek, 19 czerwca, na terenie gminy Kotlin. Policjanci z jarocińskiej drogówki, prowadząc kontrolę prędkości, zauważyli nadjeżdżający pojazd marki Renault, którego kierująca znacznie przekraczała dopuszczalną prędkość.

- Pomiar został przeprowadzony w Twardowie na drodze gminnej w obszarze zabudowanym, gdzie dopuszczalna prędkość z jaką mogą poruszać się pojazdy wynosi 50 km/h. Tym samym kobieta siedząca za kierownicą samochodu przekroczyła ją o 71 km/h – informuje asp. sztab. Agnieszka Zaworska, oficer prasowy KPP w Jarocinie. 

Recydywa drogowa – podwójny mandat

reklama

Podczas sprawdzenia w policyjnych systemach okazało się, że 22-latka była już wcześniej karana za podobne wykroczenie w ciągu ostatnich dwóch lat. W takiej sytuacji funkcjonariusze zastosowali obowiązujące przepisy dotyczące recydywy.

 - W związku z powyższym policjanci na 22-latkę nałożyli mandat karny, którego kwota została podwojona, czyli w wysokości 5.000 zł. Dodatkowo do konta kierowcy dopisanych zostało 15 punktów karnych. Kobieta straci także uprawnienia do kierowania na okres 3 miesięcy – dodaje policjantka. 

Surowsze przepisy od 2022 roku

Przypomnijmy, że od września 2022 roku obowiązują zaostrzone przepisy dotyczące najpoważniejszych wykroczeń drogowych. Wprowadzono wówczas mechanizm recydywy, który obejmuje m.in.:
    • znaczne przekroczenie prędkości,
    • nieustąpienie pierwszeństwa pieszemu,
    • łamanie zakazu wyprzedzania.
W przypadku ponownego popełnienia jednego z tych wykroczeń w ciągu dwóch lat kierowca musi liczyć się z podwojeniem wysokości mandatu.

reklama

Apel policji do kierowców

Policjanci po raz kolejny apelują o rozsądek i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego. Nadmierna prędkość w terenie zabudowanym to jedna z głównych przyczyn najtragiczniejszych w skutkach zdarzeń drogowych. Zdjęcie nogi z gazu może uchronić nie tylko przed wysokimi karami, ale przede wszystkim przed wypadkiem.

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ

Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM

e-mail
hasło

Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama
logo