Reklama

Strażnicy udawali policjantów [WIDEO + SONDA]

Opublikowano:
Autor:

Strażnicy udawali policjantów [WIDEO + SONDA]   - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości

Policja zatrzymała dwóch strażników miejskich. 

Policjanci z Biura Spraw Wewnętrznych zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy od kilku miesięcy przebrani za policjantów wymuszali od kierowców łapówki.

Akcja BSW to pokłosie skarg, jakie trafiły do policji na przełomie maja i czerwca od mieszkańców powiatów śremskiego, średzkiego i gostyńskiego. Kierowcy, głównie rolnicy, informowali służby o dwóch policjantach, którzy mieli wymuszać na pokrzywdzonych wręczanie łapówek.  - Policjanci BSW od razu po pierwszym takim zgłoszeniu zajęli się wyjaśnianiem nieprawnego zachowania funkcjonariuszy. W toku prowadzonego śledztwa, że mężczyźni zatrzymywali rolników za wykroczenia drogowe. Następnie sugerowali im, że za pieniądze mogą uniknąć konfiskaty pojazdów rolniczych. Okazało się, że sprawcy to przebierańcy - czytamy w komunikacie policji.  - Podczas udawanych zatrzymań, sprawcy często wmawiali rolnikom, że popełnili wykroczenie drogowe, które w rzeczywistości nie miało miejsca. Za odstąpienie od kary mieli żądać łapówek o wartościach od 300 do 600 złotych.

Funkcjonariusze BSW przy współpracy policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Środzie Wlkp. zatrzymali na terenie Środy Wlkp. dwóch mężczyzn podejrzanych o udawanie policjantów i wymuszanie. Jak się okazało, obydwaj od blisko 3 lat pracują w Straży Miejskiej.

Jak ustaliła Gazeta Jarocińska jeden z zatrzymanych jest mieszkańcem gminy Nowe Miasto.

Za wyłudzenia i udawanie funkcjonariuszy policji zatrzymanym mężczyznom grozi nawet 8 lat więzienia.


(nba)(era)

Więcej o sprawie w najnowszym wydaniu Gazety Jarocińskiej

Policja prosi o kontakt wszystkich, którzy byli pokrzywdzeni w podobnych okolicznościach. Udawani policjanci jeździli srebrnym fordem mondeo lub srebrnym mercedesem. Wszystkich tych, którzy mogą mieć związek z tą sprawą prosimy o kontakt z Biurem Spraw Wewnętrznych pod numerem telefonu: 61 84 133 50 lub z Komendą Powiatową Policji w Środzie Wlkp. pod numerem telefonu: 61 286 72 11. Numer alarmowy czynny całą dobę: 997.

{loadposition sonda_4_kg}​​​

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE