Reklama

Strażak z Jarocina uratował tonące dziecko

Opublikowano: pon, 24 sie 2015 10:31
Autor:

Strażak z Jarocina uratował tonące dziecko - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości

Jarociński strażak st. asp. Arkadiusz Naglak, wypoczywając nad Bałtykiem z żoną i dzieckiem, uratował tonącego mężczyznę i jego blisko 10-letniego syna. To nie jedyna taka akcja naszego ratownika. W styczniu w drodze do pracy pomagał ofiarom wypadku drogowego.

 

Zastępca dowódcy zmiany Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej był na wakacjach nad Morzem Bałtyckim. Nagle dostrzegł pływającego mężczyznę z dzieckiem. - Widzieliśmy, że trochę daleko wypłynęli, kiwali do rodziny. W pewnym momencie ten chłopiec przestraszył się. Naskoczył na ojca, złapał go i mocno ścisnął. Dziecko nie mogło już dalej płynąć. Ściskając ojca ograniczało mu ruchy i tym samym ten nie mógł już płynąć. Coraz bardziej oddalali się od brzegu. Zaczęli wołać: „Pomocy, pomocy!” - opowiada st. asp. Arkadiusz Naglak.

Strażak nie zastanawiał się długo, ruszył na ratunek. - Wiedziałem, że bez niczego nie mogę do nich popłynąć, bo utopiliby mnie, tak jak to się stało w przypadku tego policjanta. Zabrałem koło do pływania od 10-letniego chłopca i popłynąłem. Dopłynąłem do nich. Z brzegu wydawało się, że było blisko, ale jak dopłynąłem, to już nie było czym oddychać. Na tym kole chwilę odpoczęliśmy, po czym razem dopłynęliśmy do brzegu. Oni trzymali się koła, a ja ich holowałem. W połowie drogi jeden z plażowiczów podpłynął do nas z dmuchanym pontonem i pomógł mi wydostać ich na do brzeg - relacjonuje jarociński ratownik.

Na szczęście ani ojciec, ani dziecko nie potrzebowali pomocy medycznej. St. asp. ratował dokładnie na tej samej plaży, gdzie dwa tygodnie wcześniej na pomoc tonącemu 16-latkowi ruszył policjant z Wałbrzycha. Chłopaka udało się uratować. Niestety, policjant akcję przypłacił życiem. O bohaterskiej postawie funkcjonariusza informowały wszystkie ogólnopolskie media.

Jak ratować ludzi w wodzie? Czy strażak-bohater został nagrodzony? Co na to jego przełożony? Te informacje znajdziecie w „Gazecie Jarocińskiej”. Tylko tam również wywiad ze strażakiem st. asp. Arkadiuszem Naglakiem.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE